0

دیدار هیئت رئیسه واحد فلاورجان با مسئولین دانشگاه اهل البیت(ع) کربلا

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

دیدار هیئت رئیسه واحد فلاورجان با مسئولین دانشگاه اهل البیت(ع) کربلا

دیدار هیئت رئیسه واحد فلاورجان با مسئولین دانشگاه اهل البیت(ع) کربلا

آنا: هیات رئیسه واحد فلاورجان با مسئولین دانشگاه اهل البیت(ع) کربلا کشور عراق دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش آنا، در این نشست که عبود جودی الحلی رئیس دانشگاه اهل البیت، محسن باقر القزوینی موسس و محمد حسین الطویل استاد و عضو هیئت رئیسه این دانشگاه حضور داشتند ابتدا دکتر شهلا روزبهانی رئیس واحد فلاورجان ضمن عرض خیر مقدم گزارشی از عملکردو تاریخچه این واحد ارائه داد و گفت: واحد فلاورجان در حدود بیست و چهار سال پیش در مکانهای استیجاری فعالیت علمی و آموزشی خود را آغاز کرد و به لطف خداوند متعال و همت و تلاش مسئولین امروزه با داشتن 102 عضو هیات علمی تمام وقت و نیمه وقت، چهار هزار دانشجو و 23 رشته در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و داشتن آزمایشگاههای مجهز و مدرن با افتخار به فعالیت خود ادامه می دهد.
دکتر روزبهانی ابراز امیدواری کرد با ارتباط دو سویه و تعامل بیشتر در آینده شاهد ارتباطات علمی و پژوهشی هر دو دانشگاه در سطوح مختلف باشیم.
در ادامه محسن باقر القزوینی موسس دانشگاه اهل البیت با قدردانی از مسئولین واحد فلاورجان گفت: با توجه به شرایط و مشکلات موجود در کشور عراق ما توانستیم به یاری خداوند متعال دانشگاه اهل البیت را در کربلا دایر نمائیم و این دانشگاه هم اکنون دارای سه دانشکده الهیات، زبان و ادبیات عرب و انگلیسی و حقوق ، سه هزار دانشجو و چهار دوره فارغ التحصیل است و با عضویت در اتحادیه دانشگاههای کشورهای عربی به فعالیت خود ادامه می دهد.
موسس دانشگاه اهل البیت کربلا در ادامه افزود: با توجه به همسایگی دو کشور دوست ایران و عراق و نزدیکی دین و فرهنگ مردم هر دو کشور ما می توانیم همکاری نزدیک و مشترک داشته باشیم.
در ادامه این نشست مسئولین دانشگاه اهل البیت با استادان و دانشجویان کارشناسی ارشد زبان و ادبیات عرب واحد فلاورجان دیدار کردند و موسس دانشگاه اهل البیت طی سخنانی با مهم دانستن زبان عربی خطاب به این دانشجویان گفت: شما دانشجویان با تحصیل زبان عربی می توانید پلی بین ملت ایران با دیگر کشورهای اسلامی باشید و با عنایت به اینکه منابع اصلی فرهنگ اسلامی به زبان عربی است در ترویج فرهنگ اسلامی مسئولیت مهمی دارید که ما امیدواریم در این راه موفق باشید.
گفتنی است در پایان این دیدار تفاهم نامه همکاری بین دو دانشگاه امضاء شد و هیات رئیسه دانشگاه اهل البیت از مسجد و آزمایشگاههای فیزیک، شیمی، میکروبیولوژی و بیوشیمی،اتاق پراتیک پرستاری و کتابخانه مرکزی واحد فلاورجان بازدید و از امکانات مجهز این واحد در زمینه های پژوهشی ، تحقیقاتی و فرهنگی تقدیر کردند. /110

12:20:22 1390/03/01

 
 
یک شنبه 1 خرداد 1390  11:12 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها