0

گوشي هوشمند اينتل رونمائي شد

 
hamed20ha
hamed20ha
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 682
محل سکونت : خراسان رضوی

گوشي هوشمند اينتل رونمائي شد

گروه خبری GSM: شركت اينتل نمونه اوليه گوشي هوشمند جديدي را به نمايش گذاشته كه بر اساس پردازنده ضعيف و كم‌مصرف Medfield ساخته شده و قرار است از سال آينده وارد بازار جهاني شود.

به گزارش فارس به نقل از پي‌سي‌ورلد، شركت اينتل براي ورود به بازار گوشي‌هاي هوشمند و رايانه‌هاي لوحي و استفاده از پردازنده‌هاي خود در اين دسته از ابزارهاي الكترونيكي همراه تاكنون با مشكلات فراوان مواجه بوده است. در حال حاضر بخش اعظم پردازنده‌هاي همراه در اختيار شركت انگليسي ARM Holdings است.

شركت اينتل هم‌اكنون همكاري صميمانه و نزديكي را در زمينه توسعه و توليد نسل جديد گوشي‌هاي هوشمند با نوكيا آغاز كرده است تا از اين طريق بتواند سيستم‌عامل MeeGo خود را به صورت گسترده وارد بازار كند. اما شركت نوكيا چندي پيش به دنبال انعقاد قرارداد با مايكروسافت و استفاده از سيستم‌عامل ويندوز موبايل به همكاري‌هاي خود با اينتل پايان داد.

"پائول اوتليني " مديرعامل اينتل در اين خصوص توضيح داد: «ما براي انتخاب همكار خود در دنياي تلفن‌همراه اشتباه كرديم و اعتراف مي‌كنيم كه نوكيا در اين زمينه شريك خوبي نبوده است».

شركت اينتل سيستم‌عامل موبايلي MeeGo را به صورت مشترك با نوكيا توليد كرده است كه قصد دارد آن را در اختيار توليدكنندگان بزرگ تلفن‌همراه بگذارد. اوتليني در اين باره توضيح داد: «ما قصد داريم گوشي هوشمند خود و ديگر گوشي‌هاي مجهز به سيستم‌عامل MeeGo را اوايل سال آتي ميلادي روانه بازار كنيم».

hamed

یک شنبه 1 خرداد 1390  11:56 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها