0

استفاده از مرطوب کننده، فقط با مشورت پزشک

 
A09195384934
A09195384934
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1390 
تعداد پست ها : 4056

استفاده از مرطوب کننده، فقط با مشورت پزشک

با وجود آن که بسیاری از ترکیبات نرم کننده موجود در بازار استانداردهای لازم بهداشتی را دارا هستند، ممکن است هنگام مصرف در بعضی افراد ایجاد سوزش کنند.

بنابراین در انتخاب مرطوب کننده مناسب از میان مرطوب کننده های استاندارد متعددی که وجود دارد، مشورت با پزشک ضروری است.

دکتر حسن صیرفی در گفتگو با ایسنا افزود: مرطوب کننده ها به۲ دسته بزرگ حاوی مرطوب کننده های انسدادی و جاذب آب تقسیم می شوند که نوع انسدادی آن حاوی ترکیبات پوشش دهنده سطح خارجی پوست هستند و با ایجاد قشری نفوذناپذیر مانع از تبخیر آب از لایه های سطح پوست می شوند و از این جهت باعث حفظ آب در پوست و افزایش نرمی و لطافت آن می شوند.

وی گفت از این ترکیبات می توان وازلین و روغن های معدنی را نام برد که فاقد مواد نگه دارنده فسادپذیر و فاقد مواد عطری هستند، بنابراین باعث ایجاد حساسیت های پوستی نمی شوند.

این متخصص پوست تصریح کرد: وازلین ۱۷۰ برابر بیشتر از روغن زیتون مانع از تبخیر آب از سطح پوست شده و از این جهت مرطوب کننده ای قوی به حساب می آید؛ البته اگر بیشتر از ۴۰ درصد مانع از تبخیر آب از سطح پوست شود، منجر به ایجاد لیچ افتادگی پوست و ایجاد عفونت های میکروبی و جوش های چرکی می شود.

به علاوه مصرف آن باعث چربی زیادتر از حد پوست شده و از نظر زیبایی چندان مورد قبول افراد نیست.

وی در خصوص دسته دوم مرطوب کننده ها از ترکیبات جاذب آب نام برد که قادر به جذب آب از لایه های عمقی پوست یا رطوبت محیط می باشد. صیرفی گفت: این نوع نرم کننده ها باعث جذب آب به لایه های شاخی پوست و تورم سلول های شاخی شده ، سطح پوست را نرم تر کرده و چروک های سطح پوست را کاهش می دهند.

در حقیقت به عنوان ترکیباتی گران قیمت و به اصطلاح کرم های ضد چروک نام برده می شوند.

شنبه 31 اردیبهشت 1390  7:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها