0

خشکی پوست مهمترین علت مراجعه به پزشکان است

 
A09195384934
A09195384934
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1390 
تعداد پست ها : 4056

خشکی پوست مهمترین علت مراجعه به پزشکان است

دبیر انجمن متخصصین پوست ایران با بیان اینکه خشکی پوست مهمترین علت مراجعه به متخصصان پوست است گفت:حدود ۲۰ درصد کودکان کشور مشکل خشکی پوست را به عنوان یکی از عوارض مهم در سنین مختلف خود دارند که این میزان در سنین بلوغ به حدود پنج درصد می رسد. 
  
 
به گزارش روز یکشنبه ایرنا از انجمن متخصصین پوست ایران، دکتر ‘محمد گلشنی’ با بیان این مطلب گفت: با بهره گیری از نسل جدیدی از پاک کننده ها، موسوم به شوینده های غیر صابونی می توان از مراجعات درمانی به پزشکان جهت بر طرف کردن خشکی پوست و حساسیت های همراه آن کاست.
وی با بیان اینکه در بسیاری از موارد با مصرف دارو و کرم های مخصوص در کنار استفاده از صابون های گلیسیرینه هزینه ای برای بیماران ایجاد می شود افزود:گلیسیرین نوعی چربی محسوب شده و مطالعات در کشورهای با آب و هوای خشک و سردسیر نشان داده است استفاده از این ماده و فرآورده های آرایشی و یا صابون های گلیسیرینه در رطوبت های بسیار پایین(۲۰ درصد) موجب افزایش میزان تبخیر آب از سطح پوست شده و از سوی دیگر عدم تطابق اسیدیته این نوع صابون ها با میزان اسیدیته طبیعی پوست بدن، به آسیب های پوستی منجر می شود.
دبیر انجمن متخصصین پوست ، مو و زیبایی ایران افزود: محققان در ایران و جهان با تغییر فرایند تولید صابون ، نسل جدیدی از شوینده های عمومی بدن را با اسیدتیه بین ۵ تا ۶ که همگن با شرایط طبیعی پوست است تولید کرده اند.
وی با اشاره به اینکه شوینده های غیر صابونی از دو دسته پاک کننده های آنیونی و غیر یونی تشکیل شده است افزود: در این مواد از چربی ها به عنوان پایه اولیه استفاده نشده است بنابراین اثر پاک کنندگی آن به مراتب متعادل تر از صابون های معمولی است ولی قادر است آلودگی های میکروبی سطح پوست را از بین برده ، از این رو تفاوتی با صابون های مصرفی در جامعه ندارد.

گلشنی گفت: شوینده های غیر صابونی موسوم به syndet ها چربی های پوست را حفظ کند و مانع شسته شدن سرآمید و لانولین که از چربی های مهم در ساختار پوست به شمار می رود و سد دفاعی بدن نیز محسوب می شود خواهد گردید.
وی گفت: برای بیمارانی که به شوینده ها و صابون های معمولی حساسیت دارند و با خشکی پوست مواجه می شوند توصیه می شود از این گونه صابون ها که در داروخانه عرضه می شود برای پیشگیری از خشکی پوست استفاده کنند.
این متخصص پوست و مو در پایان گفت: کسانی که دچار سوختگی های مختلف حتی آفتاب سوختگی شده اند ، افرادی که درمان های لیزری و جراحی پوست کرده، همچنین اطفال و نوزادان مهمترین افرادی هستند که شوینده های غیر صابونی برای آنها پیشنهاد می شود.

شنبه 31 اردیبهشت 1390  7:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها