0

طب چینی به درمان بیماران سرطانی کمک می کند

 
A09195384934
A09195384934
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1390 
تعداد پست ها : 4056

طب چینی به درمان بیماران سرطانی کمک می کند

محققان بر این باورند که گیاهان دارویی چینی تاثیر بسزایی در درمان سرطان و کاهش علائم شیمی درمانی ناشی از آن دارند.

طبق یافته های محققان دانشگاه “یل” داروهای گیاهی چینی که قدمتی بیش از ۱۸۰۰ سال دارند، آسیبهای روده ای که بیماران سرطانی در دوره شیمی درمانی به آن دچار می شوند را کاهش داده و در عین حال تاثیر بسزایی در درمان سرطان دارند.

مطالعات انجام شده توسط محققان این دانشگاه نشان می دهد ترکیبی از گیاهان چینی که در درمان تهوع، اسهال و استفراغ به کار می روند تهوع های مشابهی که با استفاده از داروی شیمی درمانی در بیمار بروز می کند را با تحریک قسمتی از سلول روده و کاهش التهاب آن کم می کند.

این دارو که با نام “هانگ تین تنگ” یا “PHY۹۰۶” شناخته شده است برای درمان سرطان در موشهایی که شیمی درمانی می شدند مورد استفاده قرار گرفت.

این مطالعه ثابت می کند در مقایسه با موشهایی که داروهای شیمی درمانی معمول را دریافت کرده اند فرمول های دارویی که قدمت چند صد ساله دارند عوارض کمتری دارند بطوریکه اندازه تومورها در این موشها کوچکتر شده، کاهش وزن کمتری داشته و مسمویت ناشی از مصرف این داروها نیز کمتر است.

بر اساس گزارش دیلی روزتا، فرمولی که در این آزمایشات استفاده شده، باعث تقویت رشد سلولهای بنیادین روده ای شده است.

به گفته “تامی چنگ” استاد فارموکولوژی، این ترکیب از شیمی درمانی و داروهای گیاهی نشان دهنده اتحاد غرب و شرق در راستای یافتن راهی برای درمان سرطان است.

فهم طبیعت پیچیده داروهای گیاهی و بازبینی تاریخ پزشکی قدیم هم می تواند روزنه ای در راستای کشف های جدید در حیطه پزشکی باشد.

شنبه 31 اردیبهشت 1390  6:42 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها