0

رشد سه برابري پرداخت زكات در مهاباد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

رشد سه برابري پرداخت زكات در مهاباد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس كميته امداد مهاباد خبر داد:
رشد سه برابري پرداخت زكات در مهاباد

خبرگزاري فارس: رئيس كميته امداد امام خميني (ره) مهاباد گفت: ميزان زكات پرداخت شده در سال گذشته در مهاباد سه برابر رشد داشته است.

بايزيد مامندي‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اروميه اظهار داشت: ميزان زكات جمع‌آوري شده در سال گذشته 2 ميليارد و 739 ميليون ريال است كه پيش‌بيني مي‌شود امسال به 8 ميليارد ريال افزايش يابد.
وي با اشاره به موارد مصرفي زكات در اين شهرستان افزود: زكات جمع‌آوري شده صرف اموري مانند كمك به نيازمندان روستاهاي حومه، احداث مسكن براي نيازمندان، ساخت مسجد و غسالخانه و خانه عالم، پرداخت هزينه جهيزيه به محرومان و بهسازي روستايي مي‌شود.
مامندي‌پور ادامه داد: 63 درصد از زكات پرداخت شده مردم صرف امور نيازمندان و بقيه در طرح‌هاي عمراني مصرف مي‌شود.
اين مقام مسئول با اشاره به افزايش سه برابري زكات نسبت به سال‌هاي گذشته گفت: شهرستان مهاباد با اين ميزان زكات، رتبه نخست را در سطح استان به خود اختصاص داده است.
وي با تاكيد بر اهميت زكات اظهار داشت: پرداخت زكات يكي از دستورات واجب الهي است كه دستاوردهاي مهمي براي اهل ايمان دارد؛ از اين رو در موارد متعددي در قرآن كريم ذكر و بر انجام آن تاكيد شده است.
مامندي‌پور اضافه كرد: نماز و زكات در قرآن در موارد مختلفي در كنار نماز مطرح شده است كه اين امر حاكي از اهميت و نقش موثر اين دو در شكل دادن به اجتماع پيشرفته اسلامي هستند.
وي با اشاره به اقدامات ستاد زكات در راستاي ترغيب و تشويق مردم به امر زكات تصريح كرد: برگزاري همايش در شهر با همكاري مجمع امور صنفي و در روستاها با همكاري شوراي روستا، تعيين 100 نفر از عاملان زكات براي تشويق و توجيه مردم به ويِژه كشاورزان به پرداخت زكات از اقداماتي است كه در راستاي تشويق و ترغيب مردم انجام شده است.
رئيس كميته امداد امام خميني (ره) مهاباد خاطرنشان كرد: عاملان زكات بايد با شناسايي كشاورزان و توجيه آنان در ارتباط با لزوم پرداخت زكات كميته امداد را در اين امر ياري كنند.
انتهاي پيام/ز20

 
 
شنبه 31 اردیبهشت 1390  6:36 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها