0

از عوارض درازمدت گرد و غبار بر سلامت افراد نباید غافل بود

 
A09195384934
A09195384934
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1390 
تعداد پست ها : 4056

از عوارض درازمدت گرد و غبار بر سلامت افراد نباید غافل بود

 کارشناس مسوول بیماریهای واگیر مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: مردم نباید از عوارض درازمدت پدیده گردو غبار بر سلامتی خود غافل باشند.   

 

دکتر ” حسین بیگلری ” روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عوارض درازمدت این پدیده بر سلامتی که برخی از آنها نیز ناشناخته است، ناشی از جانشین شدن دایمی ذرات معلق و آلوده به ویروسها در قسمتهای تحتانی دستگاه تنفسی می باشد.
وی ادامه داد: از آنجاییکه این عارضه می تواند باعث پدیده جهش ژنتیکی در ساختار DNA ویروسها شود، توانایی ایجاد ویروسهای نوپدید یا بازپدید در قسمتهای تحتانی دستگاه تنفسی و در نتیجه بالا رفتن ریسک خطر ابتلا به سرطانهای تنفسی (هنوز ناشناخته است) را نیز دارد.
بیگلری با مهم عنوان کردن این اختلال در سیستم تنفسی، اظهار داشت: این مسئله دارای اهمیتی فراوان است که باید بخوبی به آن پرداخته شود.
وی در ادامه بروز عفونتهای تنفسی، شعله ور شدن آلرژیهای قدیمی و ایجاد حملات آسمی در بیماران مبتلا به آسم یا برونشیت را از جمله عوارض کوتاه مدت پدیده گرد و غبار بر سلامت افراد عنوان کرد.
این پزشک کرمانشاهی وجود این پدیده را هشداری بسیار جدی برای سلامت افراد بخصوص در فصل تابستان بیان کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، طی ورود چند مرحله توده گرد و غبار به کشور و ساکن شدن در میان کوههای زاگرس ، میزان عفونتهای تنفسی و تعداد مراجعه بیماران آسمی و گوارشی غرب کشور به مراکز درمانی چندین برابر شده است.
وی گفت: سالمندان، مادران باردار و خردسالان به دلیل نداشتن سیستم ایمنی مطلوب ، نسبت به سایر افراد، در معرض مخاطرات جدی در این زمینه هستند.

شنبه 31 اردیبهشت 1390  5:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها