0

اکران و نقد فیلم سینمایی "اخراجی های 3" در واحد علوم و تحقیقات

 
labeik_ya_khameneei
labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1819
محل سکونت : آذربایجان غربی

اکران و نقد فیلم سینمایی "اخراجی های 3" در واحد علوم و تحقیقات

اکران و نقد فیلم سینمایی "اخراجی های 3" در واحد علوم و تحقیقات

آنا: فیلم سینمایی "اخراجی های 3" به همت بسیج دانشجویی در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی اکران و مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

به گزارش آنا،لسانی قائم مقام فرهنگسرای هنر شهرداری تهران و منتقد سینما در این مراسم گفت: محور اصلی فیلم اخراجی های 3، رقابت سیاسی در کشور ایران است اما در حالت کلی،فیلم اخراجی های 1،2و3 بیانگر سیر گذار تاریخی جامعه ایران است .

وی گفت: همواره در زمینه های نقد، وقتی از یک فیلم سیاسی صحبت می شود دوبرداشت به وجود می آید، یا فیلم در مورد سیاست است و یا یک نهاد سیاسی از فیلم حمایت کرده است. حال اگر به اخراجی های 3 رجوع کنیم خواهیم دید که فیلمی است که این دو رکن را درخود جای داده است.

لسانی در ادامه گفت:ساختار سینما از دو بخش اصلی فرم و محتوا تشکیل شده است و وقتی صحبت از محتوا شود درباره مضمون و روایت و زمانیکه درباره فرم بحث شود بر تکنیک،تصویر،تدوین و کارگردانی تکیه می شود. نکته حائز اهمیت اینست که فرم، در سری سه گانه اخراجی ها به گونه ای مطلوب نیست زیرا کارگردان آن تازه کار و در حال تجربه است و همواره بر این عقیده است که محتوا نسبت به فرم در فیلم بیشتر اهمیت دارد ، زیرا فرم دستیافتنی است و با کسب تجربه می توان به آن رسید.

وی افزود:معتقد هستم یک فیلم باید از جنبه سیاسی نیز دیده شود که شامل بررسی های مربوط به حوزه های فرهنگی،سیاست داخلی و سیاست خارجی است، زیرا یک فیلم در بعد خارجی خودش می تواند حامل پیام هایی باشد.

لسانی در ادامه گفت: نکاتی که در اخراجی های 3 مشاهده می شود را می توان به مواردی چون طیف بندی محصولات برای طیف های اجتماعی، بازخوانی هویت تاریخ ایرانی در پیوند میان ژانر تاریخی و اجتماعی ،هویت گروهی و اعتماد ملی ، اقبال عمومی و در نهایت پیوند میان هنر و سیاست طبقه بندی کرد.

14:13:44 1390/02/31

حسین  منی و انا من حسین

شنبه 31 اردیبهشت 1390  3:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها