0

حسني: به دليل حساسيت‌برانگيز بودن "دانشجوي پولي " از لفظ دانشجوي مازاد استفاده مي‌كنيم

 
labeik_ya_khameneei
labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1819
محل سکونت : آذربایجان غربی

حسني: به دليل حساسيت‌برانگيز بودن "دانشجوي پولي " از لفظ دانشجوي مازاد استفاده مي‌كنيم

نسخه چاپي ارسال به دوستان
چهل و يكمين همايش معاونان آموزشي دانشگاه‌هاي كشور؛
حسني: به دليل حساسيت‌برانگيز بودن "دانشجوي پولي " از لفظ دانشجوي مازاد استفاده مي‌كنيم

خبرگزاري فارس: مديركل دفتر گسترش آموزش عالي وزارت علوم خاطرنشان كرد: به دليل اينكه بر روي نام دانشجوي پولي حساسيت وجود دارد، نام اين طرح را دانشجويان مازاد بر ظرفيت گذاشتيم


 

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس اعزامي به استان مازندران، ابوالفضل حسني مديركل دفتر گسترش آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در چهل و يكمين همايش معاونان آموزشي دانشگاه‌هاي كشور كه در بابلسر برگزار شد، گفت: منظور از تهيه طرح آمايش آموزش عالي اين است كه هر چه سريع‌تر به سوي تحصيلات تكميلي حركت كنيم و در اين خصوص از رؤساي دانشگاه‌هاي كشور درخواست كرديم تا نيازهاي مقاطع كارشناسي‌ارشد و دكتري را در دانشگاه‌هاي خود افزايش دهند.

وي افزود: در خصوص افزايش دوره‌هاي مجازي دانشگاه‌ها به دانشگاه پيام‌نور مجوزهايي اعطا شده است كه 1200 دانشجو مي‌توانند در اين دانشگاه در رشته‌هاي مجازي ثبت‌نام كنند.

مدير كل دفتر گسترش آموزش عالي وزارت علوم خاطرنشان كرد: در خصوص دانشجويان مقاطع دكتري، جذب مازاد بر ظرفيت اين دست از دانشجويان مورد بررسي قرار گرفته است و به دليل اينكه بر روي نام دانشجوي پولي حساسيت وجود دارد، نام اين طرح را دانشجويان مازاد بر ظرفيت گذاشتيم و از شيوه‌نامه‌هاي دانشگاه‌هايي مانند تهران استفاده خواهيم برد.

حسني در ادامه تصريح كرد: با توجه به طرح آمايش آموزش عالي كشور، معاونان آموزشي دانشگاه‌ها بايد درخواست جذب اعضاي هيأت علمي دانشگاه‌ها را در دستور كار خود قرار دهند.

وي با اشاره به اينكه گسترش آموزش عالي بايد براساس نيازهاي جامعه باشد، بيان داشت: رشته‌هاي تحصيلي بايد با حجم فعاليت‌هاي استاني و شهرستان‌ها منطبق باشد.
انتهاي پيام/ع

حسین  منی و انا من حسین

جمعه 30 اردیبهشت 1390  2:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها