0

جسد پرنده دايناسورنما از خانواده سگ‌سانان است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

جسد پرنده دايناسورنما از خانواده سگ‌سانان است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
بعد از 10 روز مطالعه و تحقيق معلوم شد؛
جسد پرنده دايناسورنما از خانواده سگ‌سانان است

خبرگزاري فارس: مدير كل حفاظت محيط زيست استان اردبيل گفت: با گذشت 10 روز از كشف جسد عجيب و شگفت‌انگيز يك حيوان ناشناخته مطالعات نشان مي‌دهد اين جسد از خانواده سگ‌سانان بوده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، علي حميدي در جلسه كارشناسي بررسي گونه‌هاي حيوانات نادر در اردبيل اظهار داشت: تنها مسئله‌اي كه در اين مدت مخفي باقي مانده بود نوع گونه جسد كشف شده بود كه با مطالعات و تائيد سازمان حفاظت محيط زيست معلوم شد اين جسد مربوط به گونه شغال بوده است.
وي ادامه داد: البته مطالعات و تحقيقات مربوط به شناخت زيرگونه اين حيوان همچنان ادامه دارد و تا چند روز آينده نتيجه نهايي از طريق رسانه‌ها اعلام مي‌شود.
مدير كل حفاظت محيط زيست استان اردبيل با رد هرگونه شايعه در مورد ارتباط اين جسد با گونه دايناسورها گفت: هرگز چنين ادعايي صحت ندارد چرا كه گونه دايناسورها بيش از چندين قرن است در جهان منقرض شده است.
حميدي افزود: به دنبال كشف اين جسد عجيب و ناشناخته لاشه آن به اداره كل حفاظت محيط زيست منتقل شد و بعد از بررسي‌ها و تحقيقات اوليه معلوم شد اين حيوان كه جسد آن به دلايل نامعلوم براثر واكنش‌هاي طبيعي از بين نرفته و به احتمال زياد در منطقه‌اي دورافتاده استخوان آن به شكل منسجم باقي مانده است.
وي خاطرنشان كرد: بعد از انتقال به اداره كل ما سعي كرديم همراه با دلايل و مستندات اين جسد را به سازمان منتقل كرده و نظر نهايي را از كارشناسان متخصص سازمان دريافت كنيم كه آنها نيز نظريات ما را تائيد كردند.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، لاشه اين حيوان عجيب‌الخلقه 10 روز پيش در روستاي آق‌بلاغ مشگين‌شهر كشف شد و به دليل شكل عجيب و ناشناخته آن حدس و گمان‌هاي مختلفي در جامعه ايجاد شد و شاهد انعكاس اين رخداد در رسانه‌هاي داخلي و خارجي بوديم.
انتهاي پيام/ن20

 
 
جمعه 30 اردیبهشت 1390  10:52 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها