0

30 درصد شاغلين را زنان تشكيل مي‌دهند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

30 درصد شاغلين را زنان تشكيل مي‌دهند

نسخه چاپي ارسال به دوستان
در استان اردبيل؛
30 درصد شاغلين را زنان تشكيل مي‌دهند

خبرگزاري فارس: مديركل امور بانوان و خانواده استانداري اردبيل گفت: طبق برآوردهاي به دست آمده 30 درصد شاغلين استان اردبيل را زنان تشكيل مي‌دهند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، خديجه جعفري در شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان اردبيل اظهار داشت: آمار گزارش شده از زنان سرپرست خانوار استان حكايت از اين دارد كه اين زنان زير پوشش دو مركز حمايتي بهزيستي و كميته امداد هستند.
وي به موفقيت‌هاي زنان سرپرست خانوار اشاره كرد و افزود: اين زنان در كارآفريني، كارگاه‌هاي قالي‌بافي، توليدات دامي و كشاورزي و زنبورداري مشغول هستند.
مشاور استاندار اردبيل اجراي طرح ملي رحمت به استعداد 2 هزار نفر در اردبيل را يادآور شد و گفت: اين طرح براي 20 هزار نفر از اقشار مختلف جامعه بانوان برگزار خواهد شد.
جعفري در ادامه طرح توانمند‌سازي دختران روستايي با محوريت پاسخگويي به مسايل و احكام شرعي، بهداشت و تغذيه سلامت دختران روستايي و مهارت‌هاي زندگي را عنوان و خاطرنشان كرد: اين طرح نيز به استعداد 4 هزار نفر براي روستاييان اجرا شده است.
مديركل امور بانوان و خانواده استانداري اردبيل توسعه ورزش بانوان را اولويت مهم استان اردبيل عنوان كرد و گفت: با موافقت استاندار اردبيل در هفته چهار ساعت مأموريت ورزشي بانوان شاغل در راستاي توانمند‌سازي اين بانوان در دستگاه‌هاي اجرايي منظور شده است.
وي در ادامه توسعه اشتغال زنان، تحكيم بنيان خانواده، برگزاري آموزش‌هاي فني و تخصصي و مهارت‌هاي زندگي را از جمله طرح‌هاي ملي در نظر گرفته شده براي بانوان اعلام كرد.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، مشاور استاندار اردبيل در پايان اذعان داشت: سه محور اصلي فعاليت دفتر امور بانوان وزارت كشور تحكيم نهاد خانواده و پيشبرد اهداف زنان، تقويت ارزش‌هاي اسلامي زن در جامعه و ارتقاي آگاهي و مشاركت آنان در صحنه‌هاي اجتماعي با تعميق فرهنگ حجاب و عفاف است كه اين امر كاهش آسيب‌هاي خانوادگي و ارتقاي سلامت خانوار را به دنبال خواهد داشت.
انتهاي پيام/ن20

 
 
جمعه 30 اردیبهشت 1390  10:52 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها