0

صرفه‌جويي 340 ميليارد ريالي آب منطقه‌اي اردبيل

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

صرفه‌جويي 340 ميليارد ريالي آب منطقه‌اي اردبيل

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مديرعامل سابق شركت آب منطقه‌اي اردبيل خبر داد:
صرفه‌جويي 340 ميليارد ريالي آب منطقه‌اي اردبيل

خبرگزاري فارس: مديرعامل سابق شركت آب منطقه‌اي اردبيل گفت: شركت آب منطقه‌اي اردبيل در دو سال گذشته بيش از 340 ميليارد ريال در اجراي پروژه‌ها با حفظ مهندسي ارزش صرفه‌جويي كرده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، علي حيدري در مراسم توديع خود در شركت آب منطقه‌اي اردبيل اظهار داشت: در دو سال گذشته سعي كرديم سند راهبردي مديريت آب متناسب با چشم‌انداز اين حوزه را تهيه و براي اجرا در اختيار دست‌اندركاران قرار دهيم.
وي توجه به كيفيت اجراي پروژه‌ها، كاهش هزينه‌ها و اجرا در حداقل زمان را سه اولويت اصلي اين شركت در عملياتي كردن پروژه‌ها اعلام كرد و افزود: در سايه توجه به مهندسي ارزش و همچنين امر تحقيق و پژوهش شركت آب منطقه‌اي توانسته است بر اساس الگوي مديريت عرضه و تقاضا بسياري از الگوهاي مديريت مدرن را عرضه كند.
حيدري در ادامه بهينه‌سازي مصرف اقتصادي كردن مديريت منابع آب و توجه به اصل كيفيت را از اقدامات محوري در دو سال گذشته اعلام كرد و گفت: در دو سال گذشته در بين شركت‌هاي آب منطقه‌اي از لحاظ اعتبار، اختصاص و جذب رشد مناسبي را داشتيم به طوري كه توانستيم رتبه اول را به دست آوريم.
وي آغاز عمليات اجرايي شش سد و اختصاص پنج رديف اعتباري جداگانه براي اجراي آنها را از ديگر اقدامات انجام شده اعلام كرد و گفت: با تدوين سيستم كنترل پروژه و ارتباط مستمر با مراكز دانشگاهي سعي كرديم در كنار كاهش هزينه‌ها يك بهره‌وري افزون را شاهد باشيم.
عضو هيئت مديره شركت آب منطقه‌اي اردبيل ادامه داد: تلاش براي انتقال آب از حوزه قزل‌اوزن و پوشش 16 هزار هكتار زراعت ديم منطقه از طريق شبكه‌هاي پاياب، اجراي 40 كيلومتر كانال و لاينيگ آن، افزايش 55 درصدي راندمان آبياري، لاي‌روبي كانال‌ها، ساماندهي حريم رودخانه‌ها و تشكيل كميته نظارت عاليه بر طرح‌ها بر اساس اصل مهندسي ارزش‌ها از ديگر اولويت‌هاي اين شركت بوده است.
اين مسئول خاطرنشان كرد: در كنار تامين آب شرب شهري و صنعتي پيگيري‌هاي لازم براي انتقال حق‌آبه استان از ارس و قزل‌اوزن با مصوبه هيئت دولت و مطالعات اوليه اين طرح نيز انجام شده است.
حيدري عنوان كرد: در حوزه تصدي‌گري كارها به بخش خصوصي نيز سدهاي كوچك، شبكه‌ها و پروسه نگهداري و تعميرات به بخش خصوصي واگذار شده است.
عضو هيئت مديره شركت آب منطقه‌اي اردبيل واگذاري هفت چشمه آبگرم سنتي به سرمايه‌‌گذاران بخش خصوصي براي مدرن‌سازي، صدور سه مجوز احداث كارخانه بسته‌بندي آب، مسدود كردن 200 حلقه چاه غير مجاز و نصب كنتورهاي هوشمند در چاه‌ها را از اقدامات اين شركت با تشكيل شوراي حفاظت منابع آب اعلام كرد.
وي ابراز داشت: اعتبار اين شركت از رقم 60 ميليارد تومان در سال 87 امسال به بيش از 150 ميليارد تومان رسيده و موفق شديم در 23 حوزه مديريتي و اجرايي لوح تقدير و تشويق استاني و ملي بگيريم.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، حيدري در بخش ديگري از سخنان خود به فعاليت 30 ماهه اين شركت با همكاري و مساعدت اعضاي هيئت مديره و پرسنل خدوم آن اشاره كرد و متذكر شد: تا پايان امسال سد گيوي با تلاش كارشناسان و مهندسان فني اين شركت به مرحله آبگيري مي‌رسد.
اين مسئول در پايان اذعان داشت: در اجراي ساير پروژه‌ها نيز فرهنگ صرفه‌جويي و مصرف بهينه با الگوي مهندسي ارزش در دستور كار قرار گرفته به طوري كه در سال‌هاي آينده اين شركت با تكيه بر توانمندي نيروي انساني مجرب، متعهد و متخصص خود مي‌تواند كارها را بهتر به پيش ببرد.
انتهاي پيام/ن20

 
 
جمعه 30 اردیبهشت 1390  10:52 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها