0

برنامه‌هاي عملياتي اردبيل منطبق بر واقعيت‌ها باشد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

برنامه‌هاي عملياتي اردبيل منطبق بر واقعيت‌ها باشد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
معاون استاندار اردبيل:
برنامه‌هاي عملياتي اردبيل منطبق بر واقعيت‌ها باشد

خبرگزاري فارس: معاون برنامه‌ريزي استاندار اردبيل گفت: مديران و مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي همت كنند تا برنامه‌هاي عملياتي استان اردبيل منطبق بر واقعيت‌ها باشد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، مهدي مهدي‌زاده پيش از در جلسه شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان اردبيل هدف‌گذاري در برنامه عملياتي توسعه استان اردبيل را بسيار مهم اعلام كرد و اظهار داشت: نبايد اين هدف‌گذاري آرمان‌خواهانه و همراه با زياده‌طلبي باشد بلكه بايد بر روي واقعيت‌ها برنامه‌ريزي كنيم.
وي افزود: نياز جدي امروز استان توسعه به دور از آرمان‌خواهي است تا بتوانيم جهت‌دار و مشخص آنچه را كه مطالبه به حق مردم است محقق كنيم.
معاون برنامه‌ريزي استاندار اردبيل اولويت عمده استان را پروژه‌هاي نيمه‌تمام اعلام كرد و گفت: در حال حاضر سقف و سطح اين پروژه‌ها زياد است و از هر منظري در شأن و منزلت مديران اجرايي و دولت نيست.
مهدي‌زاده افزود: جدول توزيع اعتبارات از محل تن‌خواه براي پروژه‌ها تنظيم شده كه اين هفته با ابلاغ آن اولويت را بر اتمام پروژه‌هاي نيمه تمام خواهيم گذاشت.
اين مسئول با يادآوري اينكه هزينه نگهداري پروژه‌هاي نيمه‌تمام بسيار سنگين است ابراز داشت: بايد در فرصت به دست آمده اين پروژه‌ها را به پايان رسانيم تا از تحميل هزينه‌هاي اضافي به دوش دولت پرهيز شود.
وي اولويت اعتبارات هزينه‌اي دستگاه‌ها را حقوق و دستمزد كارگران اعلام و خاطرنشان كرد: در حال حاضر چشم‌انداز برنامه‌ استان را در جايگاه خوب مشاهده مي‌كنيم كه اميدواريم با بدنه كارشناسي قوي مديريت به سرانجام برسد.
مهدي‌زاده به تدوين برنامه پنج ساله توسعه كشور اشاره كرد و گفت: مطالعه اين برنامه و سند توسعه بايد در دستور كار همگان قرار گيرد.
اين مسئول از مشخص شدن كميته‌هاي پنج ساله پنجم توسعه در اردبيل خبر داد و يادآور شد؛ ارتباط، تعامل همراهي و همدلي مي‌تواند اين كميته‌ها را به سرانجام مطلوب برساند.
معاون برنامه‌ريزي استاندار اردبيل اضافه كرد: بدنه اجرايي كميته‌ها و اعضاي آنها در معاونت برنامه‌ريزي آماده است تا بتوانيم يك برنامه عملياتي را در پروسه زماني پنج ساله منطبق بر برنامه چشم انداز 20 ساله كشور اجرايي كنيم.
مهدي‌زاده فقر‌زدايي، توجه به مناطق كمتر برخوردار و روستاها را از جمله انتظارات از اين كميته‌ها اعلام كرد و ادامه داد: اين سند به عنوان يك پايه محكم و اصولي است تا بتوانيم برنامه‌هاي خود را به نحو احسن پشت سر گذاريم.
وي تهيه و تنظيم برنامه‌عملياتي استان اردبيل را يادآور شد و تصريح كرد: آموزش و توانمندسازي، اولويت‌بندي منابع اعتباري، هدف‌گذاري در برنامه‌ عملياتي توسعه استان و... از جمله منويات استانداري در اين سند است.
مهدي‌زاده در پايان اذعان داشت: ما بايد در اجراي اين برنامه انديشه علمي را در اعضاي كميته اجراي در دستگاه‌ها تقويت كنيم چرا كه اين آمادگي را در بدنه كارشناسي فرمانداري مشاهده مي‌كنيم.
انتهاي پيام/ن20

 
 
جمعه 30 اردیبهشت 1390  10:50 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها