0

23 هزار ولادت در اردبيل به ثبت رسيد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

23 هزار ولادت در اردبيل به ثبت رسيد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مديركل ثبت احوال استان اردبيل:
23 هزار ولادت در اردبيل به ثبت رسيد

خبرگزاري فارس: مديركل ثبت احوال استان اردبيل گفت: در يك سال گذشته بيش از 23 هزار و 985 مورد تولد در استان اردبيل به ثبت رسيده كه رشد 1.4 درصدي را نشان مي‌دهد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، عبدالله اميني در جلسه شوراي وقايع ثبتي استان اردبيل با يادآوري اينكه بيشترين تولد در مركز استان اردبيل و كمترين ميزان آن در سرعين اتفاق افتاده است، اظهار داشت: اردبيل با تولد 10 هزار و 764 كودك و سرعين با 346 تولد بيشترين و كمترين ثبت را در يك سال گذشته داشته‌اند.
اين مسئول به روزانه 66 مورد ولادت در استان اردبيل اشاره كرد و افزود: در مقابل آن روزانه 18 مورد فوت، 51 مورد ازدواج و پنج مورد طلاق صورت مي‌گيرد.
اميني وقايع چهارگانه حياتي استان اردبيل را يادآور شد و گفت: 75 درصد جمعيت استان اردبيل بالاي 15 سال سن دارند كه واجد دريافت كارت ملي هستند.
وي در ادامه ابراز داشت: از اين تعداد تا به حال 97.5 درصد كارت شناسايي ملي را دريافت كرده‌اند.
مديركل ثبت احوال استان اردبيل در ادامه با گراميداشت سال جهاد اقتصادي يكي از ابزار اين حركت مجاهدانه را اتكا به اطلاعات صحيح و آمار دقيق دانست و تصريح كرد: در استان اردبيل از اوايل امسال طرح آرشيو الكترونيكي به صورت پايلوت در نير در حال اجراست و در آينده نزديك اين طرح در تمام نقاط استان راه اندازي مي‌شود.
اين مسئول با برشمردن مزاياي آرشيو الكترونيكي بيان داشت: با راه‌اندازي اين سيستم متقاضيان در شهرها و نقاط مختلف مي‌توانند خدمات ثبت احوالي دريافت كنند و ديگر نيازي به مراجعه حضوري نخواهد بود.
وي خاطرنشان كرد: با فعال شدن اين سيستم افراد با وارد كردن مشخصات شناسنامه و كد ملي مي‌توانند استعلامات مورد نياز و خدمات متنوع ثبت احوال را در محل سكونت خود دريافت كنند.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، اميني در مورد عكس‌دار شدن شناسنامه‌هاي افراد بالاي 15 سال نيز اذعان داشت: در قالب طرح آرشيو الكترونيكي، تعويض و عكس‌دار شدن شناسنامه‌ها بدون مراجعه حضوري امكان‌پذير خواهد بود و با اعلام سوابق اطلاعاتي و آماري هر فرد مي‌تواند خدمات مورد نياز خود را دريافت كند.
انتهاي پيام/ن20

 
 
جمعه 30 اردیبهشت 1390  10:50 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها