0

ارتباط مناسب روابط عمومي دانشگاه مازندران با رسانه‌هاي گروهي استاني بسيارمطلوب است

 
ararar
ararar
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 1369
محل سکونت : آذربایجان غربی

ارتباط مناسب روابط عمومي دانشگاه مازندران با رسانه‌هاي گروهي استاني بسيارمطلوب است

مدير روابط عمومي دانشگاه مازندران؛

ارتباط مناسب روابط عمومي دانشگاه مازندران با رسانه‌هاي گروهي استاني بسيارمطلوب است

 
بزرگنمایی:  

 

خبرگزاري آريا- مدير روابط عمومي دانشگاه مازندران گفت، روابط عمومي دانشگاه در گروه توانمندسازي و نيز گروه ايده‌هاي نو توانست دو مقام سومي را در ميان روابط عمومي‌هاي دانشگاه‌هاي سراسر كشور كسب كند.
حسين يحيي‌زاده درگفتگوباخبرنگارآريادرمازندران اظهارداشت: روابط عمومي دانشگاه مازندران سال همت و كار مضاعف را درحالي آغاز كرد كه در همان ابتداي سال، مسئوليت مهم و خطير دبيري شوراي هماهنگي مديران روابط عمومي دانشگاه‌هاي منطقه 8 كشور را كه شامل 11 دانشگاه از پنج استان گيلان، سمنان، گلستان و مازندران است، برعهده گرفت.
وي افزود: اين مسئوليت كه با رأي قاطع مديران روابط عمومي دانشگاه‌هاي گيلان، بين‌المللي امام خميني قزوين، سمنان، صنعتي شاهرود، علوم پايه دامغان، گنبد، علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان، علوم كشاورزي و منابع طبيعي ساري، صنعتي نوشيرواني بابل و نمايندگاني از وزارت علوم، تحقيقات و فناوري همراه بود به دانشگاه مازندران محول شد. مديرروابط عمومي دانشگاه مازندران برگزاري چند رويداد مهم ملي در اين دانشگاه را از موفقيت‌ها و دستاوردهاي بزرگ دانشگاه برشمرد و با اعلام تلاش‌هاي روابط عمومي در راستاي اجراي موفقيت‌آميز آنها در سال گذشته گفت: برگزاري دهمين دوره المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان پسر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي سراسر كشور، برگزاري طرح ضيافت انديشه در ماه مبارك رمضان، برگزاري هفدهمين سمينار شيمي آلي ايران، برگزاري نوزدهمين سمينار آناليز رياضي و كاربردهاي آن، دومين همايش ملي اميرپازواري و دومين همايش ملي دانشجويي اقتصاد ايران از برنامه‌هاي موفق دانشگاه بوده كه پرسنل روابط عمومي دانشگاه همگام با ساير بخش‌ها و حوزه‌هاي دانشگاه، با همت بي‌وقفه رويدادهاي مهم را به بهترين وجه به انجام رساندند.
يحيي‌زاده تهيه و ارسال اخبار در سال 89 را نسبت به سال‌هاي قبل از آن بسيار خوب توصيف كرد و افزود: در سال 89 آمار اخبار دانشگاه مازندران از مرز 570 خبر گذشت كه نسبت به سال 88 (285خبر) رشد بسيار مطلوبي را شاهد هستيم.
وي بازخورد اخبار ارسالي به رسانه‌ها را در مقايسه با سال 88 نيز خوب توصيف كرد و بيان كرد: در سال 89 اخبار دانشگاه در روزنامه‌هاي كشوري نيز نمود بيشتري پيدا كرد و بسياري از خبرگزاري‌ها و سايت‌هاي مختلف از اخبار و رويدادهاي مختلف دانشگاه مازندران بهره مي‌گيرند و در اين راستا ارتباط مناسب روابط عمومي با رسانه‌هاي گروهي استاني نيز از ويژگيهاي مهم روابط عمومي دانشگاه است.
يحيي‌زاده در بخش ديگري از سخنانش گفت: اطلاع‌رساني به موقع به دانشگاهيان از دغدغه‌هاي ما بوده كه در سال گذشته با راه‌اندازي سيستم پيام كوتاه، نصب بنر، پارچه و ساير اقلام تبليغاتي در سطح دانشگاه و فضاسازي و آذين‌بندي محوطه دانشگاه با توجه به مناسبت‌هاي مختلف ملي و مذهبي گوشه‌اي از اين دغدغه‌ها برطرف شده است.
وي اضافه كرد: با تدبير دانشگاه و حمايت‌ها و پيگيريهاي معاونت اداري و مالي دانشگاه، تبديل خبرنامه شكوفا از فصلنامه به ماهنامه نيز عينيت يافته و خبرها به موقع و به روز به دست مخاطبان دانشگاهي، ادارات و سازمان‌هاي استاني، شهرستاني و نيز بخش‌ها و واحدهاي مختلف وزارت علوم، تحقيقات و فناوري ارسال و مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرد.
وي واحد سمعي و بصري روابط عمومي را از ديگر بخش‌هاي موفق روابط عمومي دانشگاه عنوان كرد و گفت: تهيه كليپ‌هاي زيباي سرود ملي، معرفي دانشگاه، طرح‌هاي عمراني، راهيان نور اعضاي هيئت علمي و دانشجويان، شهداي گمنام، روز معلم و ساير مناسبت‌هاي دانشگاهي از دستاوردهاي اين واحد است.
مدير روابط عمومي دانشگاه مازندران گفت: برگزاري سه نشست تخصصي براي مديران و دو كارگاه آموزشي با عناوين پژوهش و افكار سنجي و روابط عمومي الكترونيك براي مديران و كارشناسان روابط عمومي پنج استان از جمله فعاليت‌هاي چند ماهه شوراي هماهنگي منطقه 8 كشور به شمار مي‌آيد كه بنا به نظر كارشناسان وزارت علوم، منطقه 8 در بين تمام مناطق 9 گانه كشور، بيشترين فعاليت را در طي اين چند ماه اخير از خود به نمايش گذاشته است.
وي بحث وبررسي پيرامون آيين‌نامه ارزيابي عملكرد روابط عمومي‌ها، چارت سازماني، بودجه روابط عمومي، نحوه فعاليت در برنامه‌ها و مناسبت‌هاي مختلف، برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي، نحوه فعاليت در برنامه‌ها و مناسبت‌هاي مختلف، برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي، انتقال تجارب و حضور موفق در جشنواره‌ها، نمايشگا‌ه‌هاي ملي و بين‌المللي ازجمله مباحث مطرح شده در نشست‌هاي تخصصي مديران منطقه 8 كشور بود كه روابط عمومي دانشگاه درمهرماه آن سال به عضويت كميته آموزش اداره كل روابط عمومي وزارت علوم نائل شد.
مدير روابط عمومي دانشگاه مازندران شركت موثر در دومين جشنواره روابط عمومي‌هاي دانشگاه‌هاي سراسر كشور را از ديگر فعاليت‌هاي روابط عمومي دانشگاه مازندران دانست و اظهار داشت: دانشگاه مازندران به اتفاق دانشگاه‌هاي گيلان، سمنان و علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان از منطقه 8 در اين دوره از جشنواره با توجه به امكانات موجود خوش درخشيد.
يحيي‌زاده در ادامه سخنان خود، دانشگاه مازندران را به عنوان بزرگ‌ترين مركز آموزش عالي استان معرفي كرد و افزود: دانشگاه مازندران با 12 هزار دانشجوي فعال و پويا در كنار بيش از 230 عضو هيئت علمي و بيش از 500 كارمند، سي و سومين سال پيدايش و تولد خود را هم سال با تولد انقلاب اسلامي در ايران سپري مي‌كند.
مدير روابط عمومي دانشگاه مازندران با بيان اينكه شهرستان بابلسر به عنوان يك شهر توريستي مركزيت دانشگاه مازندران را در خود جاي داده و به عنوان يك شهر علمي و دانشگاهي نمود پيدا كرده است، بيان داشت: هم‌اكنون دانشگاه مازندران داراي 11 دانشكده است و به عنوان دانشگاه مادر در استان بسياري از وظايف و اختيارات وزارت علوم، تحقيقات و فناوري به آن تنفيذ اختيار شده است.
مدير روابط عمومي دانشگاه مازندران درپايان بيان داشت : دانشگاه مازندران هم‌اكنون در شرف برگزاري اتفاق مهم ديگري در سطح ملي است و آن چهارمين نشست روساي دانشگاه‌هاي منتخب آمايش آموزش عالي و چهل و يكمين همايش معاونان آموزشي دانشگاه‌هاي سراسر كشور است كه امروز و فردا به ميزباني دانشگاه مازندران برگزار مي‌شود.

پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390  1:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها