0

بلاتر:مطبوعات انگليس هميشه منتقد فيفا بوده اند

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

بلاتر:مطبوعات انگليس هميشه منتقد فيفا بوده اند

تهران- 'سپ بلاتر' رييس فدراسيون بين المللي فوتبال گفت: مطبوعات انگليس هميشه در مورد فوتبال و فيفا خيلي انتقادي برخورد كرده اند.
بلاتر:مطبوعات انگليس هميشه منتقد فيفا بوده اند

به گزارش خبرگزاري فرانسه، بلاتر تيم پيشنهاد دهنده ميزباني جام جهاني 2018 (انگليس) را متهم كرد، حالا كه دستشان از ميزباني كوتاه شده،اتهاماتي را عليه فيفا مطرح مي كنند.


فيفا با اتهامات جديد سوء استفاده روبرو شده است. هفته گذشته يك كميته پارلماني انگليس شاهد اظهاراتي در مورد پيشنهاد رشوه در فرايند كسب ميزباني جام هاي جهاني 2018 و 2022 بود.


اين اتهامات پوشش خبري گسترده اي در مطبوعات انگليس داشت و در گزارشهاي منتشر شده مقامات فيفا فاسد خوانده شدند.


بلاتر گفت: مطبوعات انگليس هميشه در مورد فوتبال و فيفا خيلي منتقد بوده اند. فقط مربوط به من نيست و از ديرباز اينگونه بوده است.


وي گفت: نوعي سرسختي عليه فوتبال و فيفا وجود دارد. البته اين حقيقت وجود دارد كه انگليس جام جهاني را از دست داد و شايد شما بايد علت آن را بررسي كنيد.


وي گفت: انگليسي ها مي گويند اگر به ما گفته مي شد جام جهاني به سرزمين هاي جديد مي رود درخواست ميزباني نمي داديم.


بلاتر افزود: اگر آنها سياست رييس فيفا را دنبال مي كردند مي ديدند كه جام جهاني در فرايند گردشي است، جام جهاني 2002 در آسيا ، 2010 در آفريقاي جنوبي برگزار شد و 2014 هم در برزيل برگزار مي شود.


لرد 'ديويد تريزمن' رييس سابق اتحاديه فوتبال و رييس تيم ميزباني جام جهاني 2018 انگليس هفته گذشته مدعي شد كه رفتار چندين مقام عاليرتبه فيفا از جمله عيسي هاياتو از كامرون و ژاك آنوما از ساحل عاج در رابطه با پيشنهاد ميزباني انگليس نادرست و غيراخلاقي بوده است.


اين اتهامات بعد از آن مطرح شد كه فيفا سال گذشته بدنبال تحقيقي در مورد فرايند اعطاي ميزباني جام جهاني 2018 و 2022 ،‌ عضويت دو عضو كميته اجرايي خود را به مدت يك تا سه سال به تعليق درآورد.


بلاتر كه براي چهارمين دوره نامزد رياست فيفا شده گفت، هركاري از دستش برمي آمده در برخورد با فساد در اين ورزش انجام داده است.


بلاتر گفت من اينجا هستم تا فوتبال در مسير درست قرار گيرد.


وي افزود، بعد از آن آشفتگي و بعد هم بين نظمي ماه اكتبر گمان مي كردم كه مي توانم با آرامش طرح عدم مدارا ' در رابطه با فساد و بد رفتاري در داخل و خارج زمين فوتبال ' را به كنگره انتخابي اعلام كنم و بعد طرح شورايي متشكل از شخصيت هاي خارج از دنياي فوتبال را داشتم. حالا تحقيق پارلماني انگليس اعلام مي شود.


وي افزود: يا هيچ شواهدي وجود ندارد و اين موضوع را طبقه بندي مي كنيم، اما ما نمي توانيم اظهارات تريزمن را به بايگاني بسپاريم، يا آنكه يك بررسي را در كميته اخلاقي آغاز مي كنيم.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390  5:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها