0

همکاری نوکیا با مایکروسافت – تولید گوشی‌های ویندوزی

 
hamed20ha
hamed20ha
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 682
محل سکونت : خراسان رضوی

همکاری نوکیا با مایکروسافت – تولید گوشی‌های ویندوزی


 

نوکیا در ۱۱ فوریه (جمعه همین هفته) مراسمی را در لندن برگزار خواهد کرد که در طی آن، مدیر عامل جدید این شرکت، Stephen Elop خبرهای جدیدی را در رابطه با این کمپانی اعلام خواهد نمود. آن‌چه که بیش از همه انتظار می‌رود او در این برنامه به آن اشاره کند، همکاری این شرکت با مایکروسافت و تولید گوشی‌هایی با برند نوکیا و پلتفرم Windows Phone 7 است.

 

شایعات مبنی بر تولید گوشی‌های نوکیا با ویندوز، اولین باری نیست که بیان می‌شود. حدودا از دسامبر سال گذشته بود که صحبت‌ها در مورد این مطلب کم‌کم به میان آمد و حالا که نوکیا قصد برگزاری کنفرانسی را دارد، تب و تاب این شایعات دوباره بالا گرفته است.

نوکیا شاید هنوز هم بیشترین کاربر را در جهان تلفن‌های همراه داشته باشد ولی در تولید تلفن‌های هوشمند نتوانست با پلتفرم‌های بزرگ دیگری نظیر آندروید و iOS به رقابت بپردازد. نوکیا از نظر سخت‌افزاری با تولید مدل N8 ثابت کرد که می‌تواند پا به پای رقیبان خود جلو برود. حتی ضعف موجود در نسخه‌های قبلی سیمبیان را با تولید Symbian^3 برطرف کرد اما باز از سایر جهات نتوانست آن‌طور که باید پیش برود. حتی توسعه Meego نیز به کمک این شرکت نیامد.

از طرف دیگر مایکروسافت با تولید ویندوز فون ۷ فصل جدیدی را در تولید سیستم‌عامل‌های تحت موبایل خود آغاز نمود. فصلی که حالا می‌تواند با همکاری احتمالی نوکیا، به حرکت بزرگ دیگری تبدیل شود. اتحاد طرفداران نوکیا و روی آوردن کاربران ویندوز به این برند می‌تواند نوید موفقیت‌های جدیدی را به هر دو شرکت بدهد.

امروز نیویورک‌تایمز نیز گزارش داد سهام نوکیا در پی شایعات پیش‌آمده رشد افزایشی داشته است. حالا باید صبر کرد و دید شرکتی که قبل از این اعلام کرده بود به هیچ وجه به پلتفرم آندروید فکر نمی‌کند، آیا ممکن است با همکاری با مایکروسافت و روی آوردن به Windows Phone 7، حیات جدیدی را آغاز نماید؟

hamed

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390  4:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها