0

درخواست ايران براي ميزباني جام باشگاه‌هاي فوتبال جهان

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

درخواست ايران براي ميزباني جام باشگاه‌هاي فوتبال جهان

خبرگزاري فارس: ايران در كنار مراكش و آفريقاي‌جنوبي متقاضي ميزباني جام باشگاه‌هاي جهان در سال 2013 و 2014 شد.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از روزنامه نشنال، اين كشور حاشيه حوزه خليج فارس در سال‌هاي 2009 و 2010 ميزباني اين تورنمنت را پيش از اعطاي حق برگزاري به ژاپن، با حضور نمايندگان تيم‌هاي باشگاهي قهرمان شش قاره و نيز فاتح ليگ داخلي خود برعهده داشت. ولي اكنون اخباري در دست است كه نشان مي‌دهند امكان زيادي وجود دارد براي سال‌هاي 2013 و 2014 ، امارات مجددا ميزبان شود.در همين ارتباط محمد خلفان ال‌‌روميتي، رئيس فدراسيون فوتبال امارات در جريان مسابقات سال گذشته اعلام كرد كه كشورش بازهم به برگزاري مسابقات علاقمند است و مدعي شد كه دولت كشورش از اين پروژه بزرگ حمايت مي‌كند.


سپ بلاتر، رئيس فيفا نيز در اواخر مسابقات كه در ابوظبي انجام گرفت، نيز به طور ضمني موضوع فوق را بيان كرد و گفت: ما واقعا هيچ انتقادي نسبت به ميزبان و برگزاري مسابقات نداريم. حتي بالعكس بايد از اماراتي‌ها به شدت به خاطر فراهم‌سازي تمام امكانات و مقدمات راحتي و آسايش بازيكنان، مربيان، تماشاگران تقدير كنيم.


اشتياق اين كشور عربي براي ميزباني پيكارها در سال‌‌هاي 2013و 2014 در حالي عنوان مي‌شود كه پيش‌تر ايران، مراكش و آفريقاي‌جنوبي درخواست برگزاري آن را كرده‌اند.تاكنون اين مسابقات به ميزباني ژاپن و امارات انجام شده است. كشور آفتاب تابان در سال‌هاي 2005 الي 2008ميزبان بود. چشم‌بادامي‌ها حتي علاقمند به برگزاري دوره‌هاي 2009 و 2010 نيز بودند. در اين ميان استراليايي‌ها نيز خواهان برگزاري پيكارها در دو سال گذشته بودند. اما در نهايت به شهر ابوظبي واگذار شد.


در سال 2009 يعني اولين دوره‌اي كه در كشور عربي پيكارها برپا شد، بارسلونا اسپانيا مقام قهرماني را از آن خود كرد. كاتالاني‌ها در فينال استوديانتس آرژانتين را 2 بر يك در وقت اضافي شكست دادند.


اينترميلان ايتاليا نيز دسامبر گذشته در ورزشگاه شيخ‌زايد ابوظبي در بازي نهايي بر مازامبه كنگو 3 بر صفر غلبه كرد.


قرار است در اجلاس مورخ 30 سپتامبر سال جاري فيفا (8 مهرماه 1390 ) در مورد درخواست ميزباني امارات در كنار سه متقاضي ديگر تصميم‌گيري شود.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390  2:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها