0

ترفندهایی برای افزایش کارکرد باتری لپتاپ

 
mostafanajibi2012
mostafanajibi2012
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1390 
تعداد پست ها : 870
محل سکونت : فارس

ترفندهایی برای افزایش کارکرد باتری لپتاپ

در صورتی که شما نیز از رایانه های کیفی و یا همان Laptop استفاده میکنید ممکن است تاکنون به هنگام سفر با این مشکل مواجه شده اید که باتری لپتاپ شما در حال تمام شدن است و پیش از آنکه بتوانید کاری انجام بدهید کامپیوتر به سرعت خاموش میشود. اگر چه طول عمر باتری ها هر ساله 10 درصد افزایش می یابد. اما بازهم میانگین عمر باتری کامپیوتر های کیفی بسیار کوتاه و حدود 3 ساعت است. حال قصد داریم ترفند هایی کارآمد برای افزایش عمر باتری لپتاپ ها ارائه دهیم.

1- مواردی که از آنها استفاده نمی کنید را غیر فعال کنید.
بسیاری از افراد که به سفر های تجاری می روند به این امر واقفند که در طول سفر با هواپیما به Wireless نیازی ندارند. کاربران غالبأ فراموش می کنند که در هنگام استفاده از کامپیوتر خود به کارت بی سیم نیاز ندارند و آن را غیر فعال سازند. اگر کارت بی سیم فعال باشد به صورت مداوم برای یافتن شبکه ها به جست و جو می پردازد. علاوه بر آن در ویندوز XP می توانید به بخش کنترل پنل رفته و گزینه Power Options را انتخاب کنید. این کار به شما این امکان را می دهد تا میزان مصرف برق هریک از قطعات کامپیوتر خود یا کل سیستم را کاهش دهید.

2- از گرمای بیش از اندازه دوری کنید.
فناوری ایجاد برق مورد نیاز در باتری چندان پیچیده نیست، اما لازم است اندکی در مورد علم شیمی مورد استفاده در باتری و تاثیر آن بر کار خود اطلاعات مناسبی کسب کنید. گرما بیشتر از سایر عوامل می تواند بر عملکرد باتری تاثیر بگذارد. دمای بالا موجب تخلیه سریع باتری می شود از این رو بهتر است باتری لپتاپ خود را در درجه حرارت اتاق نگهداری و شارژ کنید. همچنین (ترفندستان) از شارژ ناقص باتری خودداری کنید و آن را تنها در صورتی که کامل خالی شده است شارژ کنید. زیرا شارژ ناقص باتری موجب کاهش عمر آن می شود. به خاطر داشته باشید که اگر باتری های لیتیومی به طور صحیح مورد استفاده قرار نگیرند ممکن است حتی منفجر شود!

3- از قابلیت های لپتاپ خود برای صرف جویی در مصرف باتری استفاده کنید.
تمامی کامپیوتر ها به یک روش منابع برق را کنترل نمی کنند. برخی کامپیوترهای کیفی برای افرادی که به سفرهای تجاری می روند طراحی شده اند. این کامپیوتر ها برق کمی مصرف می کنند و این امر (ترفندستان) بسیار مفید است. البته اگر بتوانید به خوبی از آن بهره بگیرید. اغلب کاربران به اشتباه از قابلیت صرفه جویی در عمر باتری استفاده نمی کنند.
اما چگونه می تون از این ویژگی ها استفاده کرد؟ بدین منظور بهتر است دفترچه راهنمای لپتاپ خود مراجعه کنید. اغلبأ کالیبره سازی کامپیوترهای کیفی به آسانی دوبار کلیک بر روی آیکن باتری در Taskbar ویندوز است.

4- همواره یک دستگاه جانبی که از باتری استفاده می کند همراه داشته باشید.
ممکن است به هنگام اقامت در هتل پریز برق کافی در اختیار ندارید. از آنجائی که امکان دسترسی به پریز برق قابل پیش بینی نیست بهتر است سیستم در اختیار داشته باشید که بتواند به طور همزمان دستگاه قابل حمل دیگری مانند تلفن های همراه و یا PDA را نیز شارژ کند و بتوانید از باتری آن به صورت چند منظوره استفاده کنید.

5- بررسی باتری
اگر قصد دارید به هنگام مسافرت برای انجام کار خود از کامپیوتر کیفی استفاده کنید بهتر است ابتدا میزان باتری سیستم خود را بررسی کنید. به ویژه به دلیل اینکه با استفاده از لپتاپ می توانید در هواپیما، جاده، سالن انتظار، هتل و هر جایی دیگر کارهای خود را انجام دهید.

در پایان ذکر این نکته ضروری است، معمولأ عمر باتری لپتاپ کافی نیست و هیچ وقت به میزان دلخواه شما عمل نمی کند اما این ترفندها به شما کمک می کنند تا عمر باتری خود افزایش دهید، اما قطعا موجب ماندگاری نامحدود آن نمی شود.

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390  1:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها