0

بازديد رئيس سازمان جهاد كشاورزي از باغات اهر

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

بازديد رئيس سازمان جهاد كشاورزي از باغات اهر

نسخه چاپي ارسال به دوستان
با هدف حل مشكلات صورت گرفت؛
بازديد رئيس سازمان جهاد كشاورزي از باغات اهر

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان آذربايجان شرقي با حضور در شهرستان اهر و ديدار با باغداران اهري از نزديك در جريان مسائل و مشكلات آنها قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاري فارس از اهر، ظهر امروز در اين ديدار كه نماينده مردم اهر و هريس در مجلس شوراي اسلامي، فرماندار اهر و جمعي از مسئولان محلي نيز حضور داشتند، حل مشكلات باغداران مورد تاكيد قرار گرفت.
مسعود محمديان رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان ضمن بازديد از باغ‌هاي منطقه ورگهان شهرستان اهر و ديدار چهره به چهره با باغداران اين منطقه از نزديك در جريان مسائل آنها قرار گرفت و براي حل مشكلات آنها، برنامه‌ريزي‌هاي لازم را به عمل آورد.
وي به نقش بخش باغداري در اشتغالزايي پايدار اشاره و بر لزوم استفاده از روش‌هاي صحيح و علمي و نيز استفاده از تكنولوزي‌هاي روز در راستاي كاهش هزينه‌ها و بهبود محصولات توليدي در راستاي جهاد اقتصادي تاكيد كرد.
از مهم‌ترين مشكلات باغداران منطقه ورگهان مي‌توان به سنتي بودن انهار آبياري عمومي، نامناسب بودن جاده‌هاي دسترسي به مزارع، خسارات يخبندان و سرمازدگي در چند سال اخير، خشكيدگي درختان ميوه هسته‌دار و در خواست احداث سد بر روي رودخانه كجرود و نبود صنايع تبديلي ميوه جات اشاره كرد.
منطقه ورگهان با داشتن ميكروكليماي خاص و يك‌هزار هكتار باغ با ميانگين عملكرد 50 تن در هكتار از قطب‌هاي توليد محصولات سردرختي شهرستان اهر است.
انتهاي پيام/غ30

 
 
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390  11:33 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها