0

معززي‌نيا: مشكلات مالي مانع رسيدن آثار شهيدآويني به نمايشگاه كتاب شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

معززي‌نيا: مشكلات مالي مانع رسيدن آثار شهيدآويني به نمايشگاه كتاب شد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
در گفت‌وگو با فارس عنوان شد؛
معززي‌نيا: مشكلات مالي مانع رسيدن آثار شهيدآويني به نمايشگاه كتاب شد

خبرگزاري فارس: داماد شهيد آويني گفت: كتاب‌هاي «آغازي بر يك پايان»، «رستاخيز جان» و جلد دوم «آينه جادو» تقريبا آماده شده است اما به دليل مشكلات مالي نتوانستيم اين كتاب‌ها به نمايشگاه برسانيم.

به گزارش خبرگزاري فارس، چندي پيش از سوي خانواده شهيد آويني اعلام شد كه به دليل توزيع نابسامان كتاب‌هاي اين شهيد توسط ناشران ديگر، امتياز نشر اين كتاب‌ها طبق قانون متعلق به همسر شهيد آويني (مريم اميني) است و مجوز انتشارات «واحه» نيز به اسم ايشان صادر شده است.
انتشارات واحه، هدفش از انتشار كتاب‌ها را سر و سامان دادن به نشر و توزيع استاندارد اين كتاب‌ها و رساندن‌شان به دست مخاطبان گسترده نوشته‌هاي شهيد آويني اعلام كرده بود.
پس از فراز و فرودهايي كه براي انتشار اين كتاب‌ها طي شد، سرانجام كتاب‌هاي «آيينه جادو»، «فتح خون» و «فردايي ديگر» 20 فرودين همزمان با سالگرد آن شهيد وارد بازار كتاب شد.
حسين معززي‌نيا در آستانه سالگرد شهيد آويني به خبرنگار فارس گفت: ديگر آثار ايشان از قبيل «رستاخيز جان»، «آغازي بر يك پايان»، «توسعه و مباني تمدن غرب» و جلدهاي دوم و سوم «آينه جادو» نيز در حال آماده‌سازي براي انتشار براي نمايشگاه كتاب است.
اما با وجود اين وعده كتاب‌هاي ديگر شهيد آويني به نمايشگاه نرسيد و انتشارات سفينه به نمايندگي از انتشارات واحه تنها همان 3 جلد از كتاب‌هاي رونمايي شده در سالگر شهيد آويني را به نمايشگاه رساند.
مخاطبان آثار شهيد آوييني از نرسيدن اين كتاب‌ها گله داشتند و از سوي ديگر كيفيت پايين‌تر كتاب‌ها به زعم عده‌اي از كتابخوانان و قيمت بالاتر اين كتاب‌ها نسبت به تعداد صفحات آن باعث شد، موضوع نرسيدن كتاب‌ها به نمايشگاه را دوباره از حسين معززي نياد داماد آن شهيد جويا شويم.

* مشكلات مالي نگذاشت كتاب‌ها به نمايشگاه برسند

معززي‌نيا در پاسخ به اين سئوال كه چرا كتاب‌ها به نمايشگاه نرسيد گفت: كتاب‌هاي «آغازي بر يك پايان»، «رستاخيز جان» و جلد دوم «آينه جادو» هم تقريبا آماده شده است اما به دليل مشكلات مالي نتوانستيم كتاب‌ها به نمايشگاه برسانيم. كتاب‌هاي قبلي هم با سرمايه شخصي چاپ شده بود و با قرض كردن از بعضي منابع فعلا كار را پيش مي‌بريم.
وي افزود: متاسفانه وقتي تصميم بر مستقل كاركردن گرفته شود از اين دست مشكلات هم پيش مي‌آيد و همسر ايشان پيگير هستند و به زودي چند جلد ديگر از كتاب‌ها منتشر مي‌شود.

* پول چاپ و كاغذ برسد، كتاب‌ها چاپ مي‌شوند

معززي‌نيا در پاسخ به اين سئوال كه بالاخره اين كتاب‌ها كي وارد بازار نشر مي‌شوند اظهار داشت: كار آماده‌سازي متون تمام شده و به محض اين كه پول چاپ و كاغذ جور شود چاپ مي‌شوند.
وي درباره كيفيت چاپ كتاب‌ها هم گفت: به نظر من كيفيت چاپ كتاب‌ها قابل قبول است.
معززي‌نيا در پاسخ به اين سئوال كه به هرحال چاپ‌هاي قبلي براي مخاطب جذاب‌تر بودند اظهار داشت: چاپ‌هاي قبلي خيلي گران در مي‌آمدند. پشت آن چاپ‌ها سرمايه دولتي بود. قيمت آن كتاب‌ها واقعا همان نبود كه پشت جلدشان مي‌خورد، ما اگر بخواهيم همان روش را ادامه دهيم كتابها گران تمام مي‌شود و خواننده نمي‌خرد.

* از جيبمان خرج مي‌كنيم ولي از نهادهاي دولتي كمك نمي‌گيريم

اين فعال فرهنگي گفت: تمام سعي ما اين است كه كتاب‌ها در اين دور جديد انتشار راحت به دست مخاطب برسد.
وي افزود: فقط مشكل اين است كه عده‌اي هستند كه در اين مدت مرتب به ما وعده و وعيد مالي داده‌اند و گفته‌اند بياييد هزينه كتاب‌ها را ما مي‌دهيم، در عوض اسم انتشارات خودمان را پشت كتاب‌ها مي‌زنيم و ما قبول نكرده‌ايم . ترجيحمان اين است كه كتاب‌ها را ناشر دولتي درنياورد. حالا وابسته به هر جا باشد.
معززي‌نيا گفت: ما بنا داريم اگر شده از جيبمان خرج كنيم، از اين نهادهايي كه مي‌خواهند از انتشار اين كتاب‌ها نفع شخصي ببرند كمك نگيريم.
انتهاي پيام/و

 
 
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390  10:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها