0

گسترش فرهنگ مطالعه طبق تفكر علمي نهادينه شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

گسترش فرهنگ مطالعه طبق تفكر علمي نهادينه شود

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مديركل كتابخانه‌هاي عمومي استان اردبيل:
گسترش فرهنگ مطالعه طبق تفكر علمي نهادينه شود

خبرگزاري فارس: مديركل كتابخانه‌هاي عمومي استان اردبيل خواستار نهادينه شدن گسترش فرهنگ مطالعه بر پايه تفكرات علمي شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، صادق فرهمندامين ظهر امروز در اولين جلسه انجمن كتابخانه‌هاي عمومي بخش لاهرود اظهار داشت: ايجاد كتابخانه در روستاهاي با جمعيت بالاي يك هزار و 200 نفر در افق چشم‌انداز 20 ساله 1404 ترسيم شده است.
وي كتاب و كتابخانه را محل تجلي انديشه و خرد عنوان كرد و افزود: در جامعه‌اي كه كتاب و كتابخواني به يك نگرش تثبيت شده تبديل شود مسير تحول و پويايي در حوزه‌هاي فرهنگي،علمي، اقتصادي، اجتماعي با سرعت طي خواهد شد.
مديركل كتابخانه‌هاي عمومي استان اردبيل غناي فرهنگ و تمدن جوامع اسلامي را ريشه‌دارتر از ساير جوامع دانست و خاطرنشان كرد: فرهنگ غني اسلامي با رهبري آگاهانه ائمه اطهار و پايه‌گذاري و اوج‌گيري اين فرهنگ در دوران امام صادق (ع ) در زمينه‌هاي علوم مختلف موجب شده بود دنياي غرب كه در توحش بسر مي‌بردند از پيشرفت علوم جوامع اسلامي بهره ببرند.
وي توجه به علم آموزي و ياد گيري بر پايه تفكر و فراگيري ديدگاه‌ها و انديشه‌هاي دانشمندان را اساس پيشرفت‌هاي علمي و موجب شكوفايي در حوزه‌هاي مختلف عنوان كرد و گفت: تفكر و انديشه هديه الهي است و تأثيرگذاري و ترسيم افق‌هاي روشن بر پايه تفكر علمي محقق مي‌شود.
فرهمندامين ابراز داشت: در راستاي ارتقاي مطالعه مفيد و توسعه اين فرهنگ در بخش‌هاي مختلف جامعه طرح مطالعه ياوران و مطالعه خانه به خانه در حال شكل‌گيري است و تلاش مي‌كنيم با شاداب‌سازي محيط كتابخانه‌ها و جذب علاقمندان به كتابخواني به سوي كتابخانه‌ها، طرح مطالعه ياوران را با هدف ارتقاي مطالعه مفيد در خانواده‌ها به مرحله اجرا در مي‌آوريم.
در اين جلسه بخشدار لاهرود نيز كتاب را رمز ماندگار شدن افكار، عقايد و ياد و نام دانشمندان عنوان كرد.
ايمانقلي‌زاده فرهنگ پيشرو و اصيل را يكي از ابزارهاي مفيد براي مقابله با جنگ نرم دشمنان دانست و يكي از عوامل پيروزي نظام اسلامي را در دفاع مقدس ناشي از توجه به فرهنگ، افكار و عقايد اسلامي برشمرد.
رئيس انجمن كتابخانه‌هاي عمومي لاهرود يكي از راهكارهاي مصون ماندن از هجمه‌هاي سياسي و نظامي استكبار كه با تمام توان و فضا‌سازي سعي دارند اصول و آرمان‌هاي جوامع اسلامي را از بين ببرند، اتكا به فرهنگ غني اسلامي و افكار و عقايد مذهبي عنوان كرد.
وي به سهم اندك كشور‌هاي در حال توسعه در توليد كتاب اشاره و متذكر شد: در طي فعاليت دولت نهم و دهم، كشور در حوزه‌هاي مختلف علمي رشد چشمگير يافته و به سرآمدترين كشور منطقه از نظر توليد علم تبديل شده است.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، در پايان اين جلسه با حضور روساي ادارات، مقامات، شخصيت‌هاي علمي و فرهنگي محلي نخستين كتابخانه عمومي شهر فخرآباد در ساختمان اهدايي شوراي شهر افتتاح شد.
انتهاي پيام/ن20

 
 
شنبه 24 اردیبهشت 1390  11:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها