0

دانش‌آموزان خلخال ركورد بازي روبيك را شكستند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

دانش‌آموزان خلخال ركورد بازي روبيك را شكستند

نسخه چاپي ارسال به دوستان
ثبت ركورد 42 ثانيه؛
دانش‌آموزان خلخال ركورد بازي روبيك را شكستند

خبرگزاري فارس: دانش‌آموزان خلخالي با ثبت ركورد 42 ثانيه براي انجام بازي سرعتي و فكري روبيك ركورد قبلي اين‌گونه بازيها را شكستند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، در جريان بازي‌هاي سرعتي و فكري روبيك در خلخال كه ظهر امروز برگزار شد سه دانش‌آموز خلخالي كه در رشته رياضي ـ فيزيك تحصيل مي‌كنند با تبحر ويژه در بازي فكري و سرعتي روبيك توانستند به موفقيت فوق‌العاده دست يابند.
پرهام عليزاده، محمد اسدي كاوان ومحمدرضا خادمي سه نوجوان خلاق شهرستان خلخال هستند كه با عنوان كيوبر (حل كننده مكعب‌ها) از چنان تبحري برخوردار هستند كه به سرعت مي‌توانند بازي‌هاي مربوط به كيوبر را انجام دهند.
بازي روبيك عنوان يك مكعب و پازل مكانيكي است كه در سال 1974 توسط يك معمار و پروفسور مجارستاني به نام «ارلوروبيك» ابداع شده‌ و هدف از اين بازي به هم ريختن قطعات در رنگ‌ها و شكل‌هاي هندسي و در وهله بعدي كامل كردن سريع آن و چينش قطعات در كنار همديگر است.
در اين بازي كه سرعت مهم‌ترين مولفه آن است نوع چينش قطعات و مرتب‌سازي آن براساس نوع چرخش و سرعت دست كيوبر مولفه نوع دوم بسيار با اهميت است.
اين دانش‌آموزان هدف خود از اين بازي و رسيدن به اين ركورد را تمركز حواس، پرورش خلاقيت و تفكر عنوان كردند.
اين سه دانش‌آموز خلخالي براي رسيدن به اين ركورد هشت ماه تلاش كرده تا توانستند در 42 ثانيه قطعات متعدد روبيك را كنار هم بچينند.
اين سه نوجوان خلخالي اين بازي را فكري دانسته و از علاقه خاص خود به اين بازي سخن به ميان آوردند و اعلام كردند در هر زمان مناسب و اوقات بيكاري به تمرين اين بازي پرداختند.
آنها با برشمردن انواع روبيك‌ها اعلام كردند كه به روبيك عددي، روبيك ماز، روبيك حجمي، روبيك حرفه‌اي و كره‌اي علاقه‌اي وافر دارند كه امروز اشكال هندسي روبيك به شكل هرم و مربع و ساير اشكال در اسباب‌بازي‌ فروشي‌ها موجود است.
در بازي روبيك زمان مهم‌ترين معادله محسوب شده و هركس زودتر چينش رنگ‌ها و مهره‌ها و قطعات چوبي و پلاستيكي تشكيل‌دهنده را انجام دهند به عنوان برنده محسوب مي‌شود.
همچنين دانش‌آموزان خلخالي مهم‌ترين هدف خود در پائين آوردن زمان مرتب‌سازي قطعات روبيك را نوع قرار گرفتن مكعب‌ها در دست و نحوه آغاز چينش آن عنوان كردند.
انتهاي پيام/ن20

 
 
شنبه 24 اردیبهشت 1390  11:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها