0

اجراي 614 كيلومتر فيبر‌نوري در محورهاي مواصلاتي

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اجراي 614 كيلومتر فيبر‌نوري در محورهاي مواصلاتي

نسخه چاپي ارسال به دوستان
امسال در اردبيل انجام مي‌‌شود؛
اجراي 614 كيلومتر فيبر‌نوري در محورهاي مواصلاتي

خبرگزاري فارس: فرماندار اردبيل گفت: امسال اجراي 614 كيلومترفيبر نوري از مركز استان اردبيل در طول محورهاي مواصلاتي مناطق تابعه اردبيل آغاز ميشود.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، يوسف اكبري پيش از ظهر امروز در جلسه هماهنگي با مديران فني و مهندسين پروژه طرح توسعه فيبر‌نوري قرارگاه خاتم الانبيا در اردبيل اظهار داشت: عمليات اجرايي پروژه بزرگ توسعه فيبر نوري به مركزيت شهر اردبيل و در ادامه آن در طول محورهاي مواصلاتي از سه مسير اردبيل به شهرهاي جنوبي استان (كوثر و خلخال)، اردبيل به مناطق شمالي استان (گرمي، بيله‌سوار، پارس آباد و اصلاندوز) و نيز اردبيل به طرف نمين و آستارا براي اتصال به خط فيبر نوري سراسري از طريق شهر رشت به طول 614 كيلومتر از اوايل خرداد ماه امسال آغاز مي‌شود.
وي با اشاره به همسايگي اردبيل با كشور‌هاي ارمنستان، آذربايجان و منطقه قفقاز و اهميت اجراي اين پروژه در انتقال شبكه فيبر‌نوري سراسر كشور افزود: استان اردبيل به عنوان پايلوت اجراي اين پروژه انتخاب و به همين منظور همه دستگاه‌هاي اجرايي و مرتبط بايد در هماهنگي و اقدام به موقع، پرهيز از دوباره كاري‌ها و تسريع در عمليات اجرايي آن به دليل فصل گردشگري و رعايت حال مسافران تابستاني تلاش كنند.
اكبري با اشاره به محدود بودن زمان فصل عمراني و فعاليت روستاييان در مزارع كشاورزي گفت: با توجه به تفاهمنامه‌اي كه در اين خصوص وزارتخانه‌هاي مربوطه در اجراي اين پروژه مقرر كرده‌اند موسسه نور وابسته به قرارگاه خاتم الانبيا در صورت حفاري در داخل حوزه شهري كه به ندرت و در صورت عدم وجود زيرساخت‌هاي مورد نياز كه موجب حفاري در برخي از معابر عمومي منجر شود در نخستين فرصت نسبت به ترميم و مرمت آن اقدام مي‌كند.
وي ادامه داد: اگر خسارتي به مراتع و مزارع روستاييان در حين اجراي اين طرح وارد شود جهاد كشاورزي نسبت به برآورد هزينه زيان و جبران آن به كشاورزان اقدام خواهد كرد.
فرماندار اردبيل ضرورت اجراي اين طرح را در راستاي برنامه پنجم توسعه و چشم‌انداز 20 ساله كشور مهم ارزيابي كرده و متذكر شد: هدف از اجراي اين طرح تكميل شبكه فيبرنوري، ترانزيت ديتا برد و نيز توسعه عمليات زيرساخت دولت الكترونيك است.
اكبري اذعان داشت: در ادامه توسعه اين پروژه، انتقال فيبر‌نوري به مراكز كسب و كار، موسسات تحقيقاتي و دستگاه‌هاي اجرايي موجب مي‌شود هيچ محدوديتي براي استفاده از پهناي باند اينترنت بدنبال نداشته باشد.
انتهاي پيام/ن20

 
 
شنبه 24 اردیبهشت 1390  11:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها