0

توان نيروهاي امدادگر ارزيابي مي‌شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

توان نيروهاي امدادگر ارزيابي مي‌شود

نسخه چاپي ارسال به دوستان
با برگزاري مانورهاي امدادي؛
توان نيروهاي امدادگر ارزيابي مي‌شود

خبرگزاري فارس: رئيس جمعيت هلال احمر شهرستان كوثر گفت: با برگزاري مانورهاي امداد و نجات توان نيروهاي امدادي جمعيت هلال احمر ارزيابي مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، علي سرابي پيش از ظهر امروز در پايان مانور امداد و نجات شهرستان كوثر كه اظهار داشت: نيروهاي آماده به كار و فعال هلال احمر هرچند وقت يكبار مورد ارزيابي و احصاء قرار مي‌گيرند كه برگزاري چنين مانورهايي مي‌تواند سبب افزايش توان نيروهاي امدادي جمعيت هلال احمر شود.


رئيس جمعيت هلال احمر شهرستان كوثر خاطرنشان كرد: با برگزاري مانور‌هاي امداد و نجات علاوه بر مكان‌هاي عمومي در مدارس و مهدهاي كودك نيز اقدام به برگزاري اين مانورها مي‌كنيم تا آمادگي كودكان و نوجوانان را در برابر حوادث احتمالي ارتقا دهيم.


وي با اشاره به برگزاري مانور امداد و نجات در كوثر اظهار داشت: در اين مانور دو تيم امدادي با پنج دستگاه امدادي گوشه‌هايي از توان عملياتي امدادگران هلال‌ احمر شهرستان كوثر را براي امدادرساني به مصدومان در مواقع بروز حوادث به نمايش گذاشتند.


سرابي ارائه آموزش‌هاي لازم براي پيشگيري از حوادث و سوانح غيرمترقبه ، افزايش توان عوامل امدادي، ايجاد حساسيت در مردم و آشنايي با شيوه‌هاي مقابله با حوادث و كاهش تلفات انساني ناشي از بلاياي طبيعي را از اهداف برگزاري اين مانور عنوان كرد.


رئيس جمعيت هلال احمر شهرستان كوثر گفت: با توجه به اينكه اردبيل يكي از استان‌هاي زلزله‌خيز كشور است برگزاري چنين مانورهايي مي‌تواند موجب افزايش توان نيروهاي امدادي جمعيت شود.


به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، امدادگران جمعيت هلال احمر شهرستان كوثر در جريان برگزاري اين مانور توان خود در بخش نجات مصدومان حوادث و سوانح غير مترقبه از جمله زلزله، آتش‌سوزي، اطفاي حريق و نجات مصدومان زير آوار را به نمايش گذاشته و اقدام به نجات مصدومان فرضي كردند.


همچنين با به صدا درآمدن آژير خطر عمليات امدادي براي نجات مصدومان توسط امدادگران با استفاده از تحهيزات و خودروهاي امدادي اجرا شد.


اين مانور با همكاري جمعيت هلال‌احمر كوثر، آتش‌نشاني، شهرداري گيوي و نيروي انتظامي برگزار شد.


ايجاد درمانگاه صحرايي و چادرهاي اسكان اضطراري از ديگر برنامه‌هاي اين مانور بود.


انتهاي پيام/ن

 
 
شنبه 24 اردیبهشت 1390  11:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها