0

تربيت نيروي متعهد رسالت آموزش و پرورش است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تربيت نيروي متعهد رسالت آموزش و پرورش است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مديركل آموزش و پرورش اردبيل:
تربيت نيروي متعهد رسالت آموزش و پرورش است

خبرگزاري فارس: مدير كل آموزش و پرورش استان اردبيل گفت: تربيت نيروي انساني متعهد و متخصص رسالت اصلي آموزش و پرورش در رسيدن به توسعه همه‌جانبه است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، احمد محمودزاده پيش از ظهر امروز در نشست با مديران آموزش و پرورش نواحي و مناطق 19 گانه اردبيل در محل خانه معلم اين شهر اظهار داشت: نقشه راه تربيت انساني با سه برجستگي اعتقادي، فكري و علمي در نظام آموزش و پرورش تهيه و تدوين مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: با تدوين سند ملي آموزش و پرورش به عنوان رهنامه تربيت رسمي و با محوريت فلسفه آموزش و پرورش اسلامي مطالبه مقام معظم رهبري در تحول بنيادين آموزش و پرورش لباس عمل به خود مي‌گيرد و ما به سرعت در اين مسير گام برميداريم.
مدير كل آموزش و پرورش استان اردبيل تغيير در محتواي كتب درسي و تربيت نيروي انساني را دو گام اساسي در اين سند اعلام كرد و گفت: اگر بتوانيم به اين دو اصل جامه عمل بپوشانيم خروجي آموزش و پرورش نيروي انساني معتقد به آرمان و نظام اسلامي، انديشمند و با تفكر سازنده و خلاق خواهد بود.
محمودزاده در ادامه سخنان خود به صدور انقلاب اسلامي و استمرار پيام فراگير آن در كشورهاي مختلف اشاره كرد و بيان داشت: در اين جريانات و نهضت‌هاي منطقه‌اي معلوم شد كه مديريت انقلاب اسلامي يك مديريت برتر و قابل اتكا در دنياست.
وي ادامه داد: ما معتقديم استمرار حركت‌هاي ناب انقلاب و اسلام در مدرسه اتفاق مي‌افتد و به همين خاطر معلم و مدرسه را مرجع تأثيرگذار در صحنه‌هاي مختلف مي‌دانيم.
مدير كل آموزش و پرورش استان اردبيل اصالت اين مرجعيت را در شكوفايي و فطرت پاك فرزندان اين مرز و بوم دانست و گفت: امروز معلم، كلاس درس، اوليا و محيط مدرسه فضايي قابل تأمل و حركتي روبه رشد است كه هرگونه بي‌توجهي به هر يك از عناصر مي‌توان عقب‌ماندگي‌ها را رقم بزند.
محمودزاده يادآور شد: در سند چشم‌انداز 20 ساله نظام و در قالب طرح مهندسي فرهنگي آموزش و پرورش محور است و براي رسيدن به جايگاه اول اقتصادي، علمي و فناوري نيازمند تربيت نيروي انساني هستيم كه اين امر در آموزش و پرورش اتفاق مي‌افتد.
وي اين تربيت نيروي انساني را در تراز حيات طيبه بسيار تأثيرگذار خواند و متذكر شد: كليد اصلي تحول در جامعه نيروي انساني است كه اين نيروهاي انساني تربيت ‌يافته نظام آموزش و پرورش و فرآيند تعليم و تربيت است.
دبير شوراي آموزش و پرورش استان اردبيل در پايان سخنان خود به محورهاي چهارگانه تحول در آموزش و پرورش استان اردبيل اشاره كرد و اذعان داشت: آموزش با رويكرد افزايش پوشش تحصيلي، تحول در نظام پرورشي را رويكرد تعميق فرهنگ ديني و اسلامي، ساماندهي منابع عمراني و تجهيزات و ساماندهي نيروي انساني اساس اين تحولات است.
انتهاي پيام/ن20

 
 
شنبه 24 اردیبهشت 1390  11:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها