0

دانشجويان به سلاح اعتقادي مجهز شوند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

دانشجويان به سلاح اعتقادي مجهز شوند

نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس دانشگاه محقق اردبيلي:
دانشجويان به سلاح اعتقادي مجهز شوند

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه محقق اردبيلي تقويت باورهاي ديني و اعتقادي دانشجويان در مراكز علمي را سلاح علمي مقابله عملي با جنگ نرم استكبار اعلام كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، مسعود گنجي پيش از ظهر امروز در جلسه ستاد اقامه نماز دانشگاه محقق اردبيلي از تلاش براي توسعه و ترويج فعاليت هاي ديني و مذهبي در مراكز علمي و دانشگاهي اين استان خبر داد.
وي اظهار داشت: امروز وظيفه و مسئوليت متوليان فرهنگي در برابر هجمه‌هاي تبليغاتي ضد ديني بيگانگان دوچندان شده است.
گنجي با تاكيد بر ترويج فرهنگ اسلامي با ظرافت و دقت مناسب، برنامه‌ريزي فرهنگي و ترغيب دانشجويان و جوانان به فعاليت‌هاي ديني و مذهبي تقويت باورهاي ديني و اعتقادي دانشجويان در مراكز علمي استان اردبيل شد.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، در جلسه اعضاي هيئت علمي دانشگاهي محقق اردبيلي نيز كه پيش از ظهر امروز برگزار شد رئيس دانشگاه محقق اردبيلي بيان داشت: با افزايش سه رشته جديد50 رشته تكميلي در محقق اردبيلي تدريس مي‌شود.
گنجي گفت: شوراي گسترش آموزش عالي با پذيرش سه رشته در مقطع كارشناسي ارشد در دانشگاه محقق اردبيلي موافقت كرده و به اين ترتيب رشته‌هاي فعال در اين دانشگاه به 50 رشته ارتقا يافت.
وي افزايش رشته‌هاي مقطع تكميلي را از اولويت‌هاي اين دانشگاه اعلام كرد و يادآور شد: در سند چشم انداز توسعه كشور ايجاد 57 رشته در سطح دكتري، 132 رشته در مقطع كارشناسي ارشد و 180 رشته تحصيلي در مقطع كارشناسي در دانشگاه محقق اردبيلي در نظر گرفته شده است.
رئيس دانشگاه محقق اردبيلي از پيوستن دانشگاه محقق اردبيلي به جمع دانشگاه‌هاي جامع منطقه‌اي خبر داد و متذكر شد: با افزايش رشته‌هاي تكميلي كارشناسي ارشد و دكتري قصد داريم اين دانشگاه را به يكي از دانشگاه‌هاي جامع كشور و پيشرو در ايجاد و تدريس تحصيلات تكميلي تبديل كنيم.
گنجي از اخذ مجوز براي ايجاد 20 رشته جديد در دانشگاه محقق اردبيلي براي سال تحصيلي آينده خبر داد و تصريح كرد: از مهرماه سال جاري در سه رشته دكتراي شيمي آلي، علوم ورزشي و شيمي فيزيك اقدام به جذب دانشجو مي‌كنيم.
وي گفت: در علوم انساني در رشته‌هاي روان‌شناسي با گرايش كودكان استثنايي، مديريت دولتي و برنامه‌ريزي آموزشي، زبان انگليسي، مشاوره با گرايش خانواده، آموزش زبان فارسي ويژه دانشجويان خارجي، جغرافيا و برنامه‌ريزي روستايي اقدام به جذب دانشجو مي‌كنيم.
رئيس دانشگاه محقق اردبيلي خاطرنشان كرد: از سال تحصيلي آينده نسبت به پذيرش دانشجو در رشته‌هاي مهندسي شيمي پيشرفته، مهندسي عمران گرايش مكانيك خاك و پي و مهندسي كامپيوتر گرايش معماري سيستم‌هاي كامپيوتري در مقطع كارشناسي ارشد در دانشگاه محقق اردبيلي اقدام مي‌شود كه با پذيرش اين سه رشته تعداد رشته‌هاي اين دانشگاه در مقاطع تحصيلات تكميلي به 50 مورد افزايش يافت.
گنجي ابراز داشت: هم اكنون تعداد رشته‌هاي تحصيلي در اين دانشگاه 104 رشته است و 8 هزار و 500 نفر دانشجو در اين رشته‌ها به تحصيل مشغول هستند.
وي اضافه كرد: اعضاي هيئت علمي اين دانشگاه 213 است، اما مجوز افزايش 110 عضو هيئت علمي جديد نيز براي سال جاري از وزارت علوم اخذ شده است.
اين مسئول در پايان اذعان داشت: هم اكنون دانشگاه محقق اردبيلي داراي پنج دانشكده علوم، كشاورزي، علوم انساني، فني و مهندسي، پرديس شهرستان نمين و يك آموزشكده كشاورزي در پارس‌آ‌باد است كه در تمام اين واحدها هيئت‌هاي علمي موفق و داراي علوم پيشرفته در حال فعاليت هستند.
انتهاي پيام/ن20

 
 
شنبه 24 اردیبهشت 1390  11:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها