0

مشگين‌شهر صاحب مدرسه استعدادهاي درخشان شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مشگين‌شهر صاحب مدرسه استعدادهاي درخشان شد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
براي نخستين بار؛
مشگين‌شهر صاحب مدرسه استعدادهاي درخشان شد

خبرگزاري فارس: مديركل آموزش و پرورش استان اردبيل گفت: براي نخستين بار شهرستان مشگين‌شهر صاحب مدرسه استعدادهاي درخشان در مقطع راهنمايي شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، احمد محمودزاده پيش از ظهر امروز در جريان برگزاري مرحله دوم آزمون ورود به مدارس استعدادهاي درخشان دوره راهنمايي در استان اردبيل اظهار داشت: در اين مدرسه 120 نفر دانش‌‌آموز براساس نمره كسب شده پذيرفته مي‌شوند و از سال تحصيلي آينده مشغول تحصيل خواهند شد.
وي گفت: 60 نفر از اين دانش‌آموزان دختر و 60 نفر نيز پسر هستند كه براساس نمره فضلي كسب شده در اين آزمون جذب مي‌شوند.
مديركل آموزش و پرورش استان اردبيل با اشاره به اينكه امروز در اردبيل مرحله دوم آزمون ورود به مدارس استعدادهاي درخشان با عنوان سمپاد در دوره راهنمايي همزمان با سراسر كشور با شركت 612 نفر از دانش‌آموزان راه يافته برگزار مي‌شود خاطرنشان كرد: اهداف مدارس سمپاد شناسايي دانش‌آموزان موفق و فعال با نيازهاي ويژه يادگيري براي تقويت استعدادهاي بالقوه آنها با هدف تربيت نيروهاي انساني كار آمد و طراز نظام مقدس جمهوري اسلامي است.
محمودزاده افزود: اين آزمون داراي 65 سوال بوده و شركت‌كنندگان بايد حداكثر در 90 دقيقه به آن پاسخ مي‌دادند كه در چهار حوزه مجزاي دخترانه در قالب302 نفر و پسرانه نيز در قالب 306 نفر در اردبيل و نخستين بار در مشگين‌شهر برگزار شد.
وي بيان داشت: نتايج اين آزمون در 31 خرداد برابر ظرفيت تعيين شده از سوي ستاد مركزي سمپاد بر اساس امتياز فضلي به شرط اين كه داوطلب 60 درصد نمره علمي را كسب كند اعلام خواهد شد.
مديركل آموزش و پرورش استان گفت: ظرفيت پذيرش در مراكز آموزشي استعدادهاي درخشان دوره راهنمايي در اردبيل180 نفر به طرفيت 90 نفر دختر و 90 نفر پسر است.
محمودزاده متذكر شد: براي نخستين بار در مشگين‌شهر 120 نفر به استعداد 60 نفر دختر و 60 نفر پسر ميباشد كه در اين ميان برنامه هوشمندسازي تدريجي مدارس نيز پيگيري مي‌شود.
اين ادامه داد: با پيگيري‌هاي انجام شده مدارس خاص سمپاد، شاهد، نمونه دولتي و شبانه‌روزي‌ها با اولويت تجهيز شده و از سال تحصيلي 91 ـ 90 در اين مدارس استفاده از محتواي الكترونيكي از محورهاي اصلي برنامه درسي خواهد بود.
مديركل آموزش و پرورش استان اردبيل در بخش ديگري از سخنان خود اولويت امسال آموزش و پرورش را تجهيز هنرستان‌ها و مدارس استعدادهاي درخشان اعلام كرد و اذعان داشت: در چند روز گذشته در اردبيل بزرگ‌ترين مسابقات علمي و عملي فني و حرفه‌اي و كاردانش كشور برگزار شد كه اين نقطه عطفي در تاريخ هنرستان‌هاي اردبيل است.
انتهاي پيام/ن20

 
 
شنبه 24 اردیبهشت 1390  11:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها