0

واگذاري تمام آب‌‌هاي معدني‌ سرعين به بخش خصوصي

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

واگذاري تمام آب‌‌هاي معدني‌ سرعين به بخش خصوصي

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مديرعامل شركت آب منطقه‌اي اردبيل خبر داد:
واگذاري تمام آب‌‌هاي معدني‌ سرعين به بخش خصوصي

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت آب منطقه‌اي اردبيل گفت: تمام آب‌هاي معدني شهرستان سرعين به بخش خصوصي واگذار شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، علي حيدري پيش از ظهر امروز در جلسه كارگروه تحول اداري، بهره‌وري و فناوري كه در شركت آب منطقه‌اي اردبيل برگزار شد، از ظرفيت 110 چشمه آب گرم و سرد در استان اردبيل خبر داد و گفت: 62 مورد آنها قابليت سرمايه‌گذاري و توجيه اقتصادي دارد كه دولت توفيق چنداني در سرمايه‌گذاري روي اين منابع آبي نداشته است.
وي تصريح كرد: تمام آب‌هاي معدني شهرستان سرعين به بخش خصوصي واگذار شده و از محل درآمد آنها پنج مجتمع مدرن نيز در حال احداث است.
مديرعامل شركت آب منطقه‌اي اردبيل گفت: در دو سال گذشته كليه آب‌هاي معدني استان تعيين تكليف شده و مجوز لازم را براي واگذاري آنها به بخش خصوصي از شركت دريافت كرديم.
مديرعامل شركت آب منطقه‌اي اردبيل در ادامه عنوان كرد: با هدف رونق دادن به كشت آبي در 240 هزار هكتار از اراضي استان اردبيل شبكه آبياري مدرن اجرايي مي‌شود.
تا كنون بخشي از اين تعهد عملياتي شده به طوري كه 12 هزار هكتار شبكه آبياري مدرن اجرايي و عملياتي شده كه براي رسيدن به سقف ابلاغي كار و تلاش بيشتري نياز است.
وي تصريح كرد: در كانال‌هاي اصلي و درجه دو با يك افزايش راندمان آبياري 5.5 درصدي مواجه هستيم كه اين رتبه بايد افزايش يابد.
اين مسئول از افزايش اعتبارات اين شركت در دو سال گذشته خبر داد و يادآور شد: سال گذشته با 150 ميليارد تومان اعتبار مصوب شركت رتبه اول افزايش اعتبارات را در بين سازمان‌هاي مختلف آب منطقه‌اي كشور داشتيم.
حيدري ادامه داد: در دو سال گذشته تلاش كرديم پنج رديف اجرايي جديد را براي عملياتي شدن پروژه‌هاي ملي ايجاد و تعريف كنيم.
وي از پايان مطالعات حريم بستر رودخانه‌هاي مرزي خبر داد و متذكر شد: با پايان مطالعات از سال جاري ساماندهي اين مجموعه‌ها را آغاز كرديم و انتظار داريم با افزايش اعتبارات ساماندهي و حريم بستر رودخانه‌هاي مرزي اين امر اتفاق بيفتد.
مديرعامل شركت آب منطقه‌اي اردبيل در مورد پروژ‌ه‌هاي آبرساني اين شركت نيز ابراز داشت: پروژه آبرساني خلخال از سد بفراجرد و تقويت آبرساني به مشگين‌شهر رديف اعتباري مشخص دارد و ما تلاش كرديم امسال با جديت اجراي آنها را دنبال كنيم.
حيدري گفت: با تحقيقات و برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده و ارتباط نزديك با دانشگاه‌ها تحقيقات كاربردي منابع آب و طرح‌هاي پژوهشي با هدف صرفه‌جويي عملياتي شده به طوري كه با تشكيل گروه نظارت عاليه در دو سال گذشته بيش از 34 ميليارد تومان صرفه‌جويي را در اجراي طرح‌هاي عمراني شاهد بوديم.
مديرعامل شركت آب منطقه‌اي اردبيل اضافه كرد: كل سيماي منابع آب به روز‌ رساني و به تفكيك جدا شده كه اين امر نيز در كشور هم در منابع آبي زيرزميني و هم سطحي بي‌نظير است.
وي از كمبود 1.4 ميليون متر مكعبي آب در حوزه كشاورزي خبر داد و اذعان داشت: بيش از 600 هكتار اراضي مستعد آبياري داريم كه ظرفيت تأمين آب آنها 3.4 ميليارد متر مكعب است.
انتهاي پيام/ن20

 
 
شنبه 24 اردیبهشت 1390  11:20 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها