0

دولت ايتاليا جشنواره کن را تحريم کرد

 
ayeneh
ayeneh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 2761
محل سکونت : تهران

دولت ايتاليا جشنواره کن را تحريم کرد

 
دولت ايتاليا شصت و سومين دوره جشنواره فيلم کن که از هفته آينده آغاز مي‌شود را به دليل يک مستند انتقادي تحريم کرد.
به گزارش آتي‌نيوز و به نقل از خبرگزاري فرانسه، ساندرو بوندي وزير فرهنگ ايتاليا با اعلام اين مطلب دليل تحريم جشنواره کن را نمايش مستندي ايتاليايي با عنوان " دراکيلا : ايتاليا مي لرزد" دانست و مدعي شد اين مستند لحني مغرضانه نسبت به فعاليت‌هاي دولت ايتاليا به رياست سيلويو برلوسکوني اتخاذ کرده است.

بوندي ضمن اعلام رد دعوت رسمي جشنواره کن مراتب خشم و دلسردي خود و دولت متبوعش را از نمايش فيلم " دراکيلا : ايتاليا مي‌لرزد" در جشنواره کن ابراز کرد و اين مستند جنجالي را توهيني به حقيقت و مردم ايتاليا ارزيابي کرد.

مستند ياد شده که توسط سابينا گوتزانتي کمدين و نويسنده يادداشت هاي انتقادي ايتاليايي ساخته شده و در بخش خارج از مسابقه جشنواره کن به نمايش در مي آيِد.بخش هايي از اين فيلم در تلويزيون ايتاليا روي آنتن رفته که در آنها گوتزانتي به صراحت برلوسکوني و وزرايش را مورد انتقاد شديد قرار داده است.ضمن آنکه گوتزانتي در يک مصاحبه مطبوعاتي ساخت اين مستند انتقادي را واکنشي به دروغ ها و انحصار طلبي دولت حاکم کشورش با نخست‌وزيري سيلويو برلوسکوني دانست.

فيلم بيش از هر چيز به روند کند بازسازي شهر آکيلا مي پردازد که در آن بيش از 000/120 نفر بي خانمان شدند و هنوز 000/52 نفر از جمعيت شهر بي خانمان هستند.

از سوي ديگر دانيله لوکتي تنها فيلمساز ايتاليايي که با فيلم " زندگي ما"دربخش مسابقه جشنواره کن حاضر است واکنش وزير فرهنگ ايتاليا در تحريم جشنواره را مورد انتقاد قرار داد.او گفت : از اينکه وزير فرهنگ ايتاليا آزادي بيان در عرصه هنري را به رسميت نمي‌شناسد نمي دانم چه بگويم.

اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

سه شنبه 21 اردیبهشت 1389  10:23 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها