0

حكم نايب امام زمان(عج) واجب ‌الاطاعه است

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

حكم نايب امام زمان(عج) واجب ‌الاطاعه است

خبرگزاري فارس: عضو مجلس خبرگان رهبري با اشاره به جايگاه ولايت فقيه گفت: حكم نايب امام زمان(عج) واجب‌ الاطاعه است.

به گزارش خبرگزاري فارس از جنوب استان تهران، آيت‌الله ابوالقاسم خزعلي در همايش تجليل از نخبگان و فرهيختگان برتر حوزه علميه قائم عجّل الله تعالي فرجه الشريف با اشاره به واجب‌ الاطاعه بودن حكم نايب امام زمان اظهار داشت: زماني كه نايب امام زمان عجّل الله تعالي فرجه الشريف حكم داد، اجراي آن بر فقيه اعلم هم واجب است و در همين راستا آيت‌الله ‌‌العظمي گلپايگاني به رهبر انقلاب اظهار كردند كه: من هر حكمي را كه شما بدهيد، واجب مي‌دانم. و بايد گفت زماني كه حكم حكومتي صادر شود، اطاعت از آن بر فقيه اعلم نيز واجب است.


عضو مجلس خبرگان رهبري با اشاره به توطئه‌هاي دشمنان نظام گفت: بعد از پيروزي شكوهمند انقلاب، جمهوري اسلامي ايران پايه‌گذاري شد و بيداري به كشورهاي اسلامي رسيد و در حال حاضر با توجه به اينكه آمريكا و غرب نمي‌توانند كاري را پيش ببرد ولي ما بايد تلاش كنيم و در راستاي فرامين مقام معظم رهبري و گوش به فرمان ايشان با آنها مقابله كنيم.


وي ادامه داد: فراماسونرها و دشمنان انقلاب به دنبال ضربه زدن به اين نظام هستند و در جريان فتنه سال 88 كه ازسوي سه دشمن ديرينه ملت ايران هدايت مي‌شود، فعاليت آنها به درجه اعلي رسيد و هدف آنها ضربه زدن به اصل انقلاب بود اما با درايت ولي فقيه اين ضربه دشمن نيز بر خودشان فرود آمد و فتنه آنها خنثي شد.


خزعلي با اشاره به ويژگي‌هاي مقام معظم رهبري تاكيد كرد: هنگامي كه 20 سال پيش در دور چهارم مجلس خبرگان، آيت‌الله خامنه‌اي را به رهبري انتخاب كرديم ايشان فردي زبده بود اما معظم‌له هرسال نسبت به سال قبل زبده‌تر مي‌شود.


عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: امروزه ما از زبان آيت‌الله مصباح كه مطهري دوم است مي‌شنويم كه مي‌فرمايد: «محال است امروز مانند رهبري كسي پيدا شود».


وي در ادامه با بيان اينكه دشمن غافل نيست، ماسوني‌ها در امور مختلف دخالت مي‌كنند و از هيچ‎كاري براي ضربه زدن به نظام دريغ نمي‌كنند، عنوان كرد: جريان مخالف دست‌بردار نيست و فعاليت گسترده‌اي براي رسيدن به هدفش انجام مي‌دهد.


خزعلي بيان داشت: ملت ايران در عصري زندگي مي‌كند كه فقيهي عالم مانند حضرت امام(ره) در مقابل حكومت شاهنشاهي ايستاد و حكومت آمريكايي پهلوي را به زباله‎دان تاريخ سپرد و در ادامه خلف صالحش در برهه‌هاي مختلف توطئه‌هاي دشمنان نظام را خنثي و انقلاب اسلامي را سربلند‌تر از گذشته به جلو هدايت مي‌كند.


عضو مجلس خبرگان رهبري با بيان اينكه پيروزي مسلمانان بر حكومت‌هاي تحت سلطه آمريكا و رژيم صهيونيستي نزديك است، تاكيد كرد: بيداري ملت‌هاي مسلمان كشورهاي منطقه و شمال آفريقا نشأت گرفته از انقلاب اسلامي ايران است و ديري نمي‌گذرد كه ملت‌هاي مسلمان بر استكبار جهاني پيروز مي‌شوند.


خزعلي در پايان با تاكيد بر اينكه دشمنان غافل ننشسته‌اند و مي‌خواهند مكتب ايران اسلامي را كه روحانيت شيعه پايه‌گذار آن بود، از بين ببرند، تصريح كرد: امروز وظيفه روحانيت و طلاب است كه با تلاش و كوشش قدردان انقلاب اسلامي باشند و در زمينه كسب معارف اسلامي بكوشند.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

جمعه 16 اردیبهشت 1390  2:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها