0

افزايش 300 درصدي سهميه كردستان در پذيرش كاروان‌هاي راهيان نور

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

افزايش 300 درصدي سهميه كردستان در پذيرش كاروان‌هاي راهيان نور

نسخه چاپي ارسال به دوستان
معاون هماهنگ‌كننده سپاه بيت‌المقدس خبر داد:
افزايش 300 درصدي سهميه كردستان در پذيرش كاروان‌هاي راهيان نور

خبرگزاري فارس: معاون هماهنگ‌كننده سپاه بيت‌المقدس از افزايش 300 درصدي پذيرش كاروان‌هاي راهيان نور در سال گذشته نسبت به سال 88 خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج ابراهيم حسيني قبل از ظهر امروز در جلسه ستاد كاروان‌هاي راهيان نور كردستان در سالن دولت استانداري اظهار داشت: در سال 88، 9 هزار مهمان در قالب كاروان‌هاي راهيان نور از مناطق عملياتي استان بازديد كردند كه اين ميزان در سال گذشته به 35 هزار نفر رسيد.
وي افزود: امسال نيز سهميه 350 هزار نفر در پذيرش كاروان‌هاي راهيان نور ابلاغ شده است كه تحقق اين ميزان به علت عدم امكانات اسكان مشكل است.
معاون هماهنگ كننده سپاه بيت‌المقدس با اشاره به اينكه از 15 خرداد تا 28 شهريور ماه پذيراي كاروان‌هاي راهيان نور هستيم، تصريح كرد: زمينه‌سازي براي پذيرش 50 هزار نفر در استان انجام شده است.
حسيني ظرفيت كنوني استان در بحث اسكان كاروان‌هاي راهيان نور را 900 نفر اعلام كرد و گفت: در سنندج 600 نفر و در مريوان نيز 300 نفر ظرفيت اسكان وجود دارد.
وي تاكيد كرد: براي تحقق سهميه امسال و ارائه خدمات متناسب با بحث كاروان‌هاي راهيان، بايد تمام ادارات و ارگان‌هاي مرتبط با ستاد همكاري كنند.
معاون هماهنگ كننده سپاه بيت‌المقدس همچنين خاطرنشان كرد: ظرفيت‌سازي براي پذيرش و اسكان 100 نفر در شهرهاي قروه، بيجار و كامياران بادي پيش‌بيني شود تا در مواقع اضطراري و وقوع مشكلات احتمالي از آنها استفاده كرد.
حسيني عدم وجود سايبان، عدم مكان استقرار راوي و وضعيت نامناسب سرويس بهداشتي را از مشكلات يادمان‌هاي مورد بازديد كاروان‌هاي راهيان نور در استان عنوان كرد و خواستار اختصاص اعتبار و تسريع در ايجاد چنين مواردي شد.
وي همچنين بر فضاسازي در بين راه‌هاي مواصلاتي، محل يادمان‌ها و محل‌هاي اسكان زائران تاكيد كرد و گفت: فضاسازي فرهنگي اثرات مثبتي بر زائران اين كاروان‌ها دارد و بايد به آن توجه ويژه‌اي شود.
به گفته معاون هماهنگ كننده سپاه بيت‌المقدس، از پيشمرگان كرد مسلمان به عنوان راوي استفاده مي‌شود و شناخت فرهنگ غني مردم كردستان، معرفي آثار تاريخي و باستاني، شناخت طبيعت زيبا و بكر استان، بيان عمليات‌هاي افتخارآفرين و تامين امنيت پايدار مردمي به دست پيشمرگان كرد مسلمان از موضوعات و محورهاي بحث راويان است.
انتهاي پيام/ل20

 
 
جمعه 16 اردیبهشت 1390  1:47 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها