0

نمايش بيرق ماندگار در بوشهر اجرا مي‌شود

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

نمايش بيرق ماندگار در بوشهر اجرا مي‌شود

نسخه چاپي ارسال به دوستان
به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه (س)؛
نمايش بيرق ماندگار در بوشهر اجرا مي‌شود

خبرگزاري فارس: مدير‌كل تبليغات اسلامي استان بوشهر گفت:‌ نمايش بيرق ماندگار به مناسبت ايام فاطميه به مدت سه شب و هر شب در دو نوبت ساعت 18 و 20 در سينما شهيد آويني بوشهر اجرا مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از بوشهر، سيدنورالله موسوينيا در جلسه هماهنگي حركت هيئت‌هاي مذهبي و عزاداران در روز شهادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: در ايام فاطميه دوم و شهادت مظلومانه حضرت صديقه كبري، فاطمه زهرا (س)، مراسم عزاداري و سوگواري همراه با حضور دستجات عزادار هيئت‌هاي مذهبي و جامعه روحانيون و مردم ولايتمدار بوشهر همزمان با سراسر شهرهاي استان برگزار مي‌شود‌.


وي تصريح كرد: اين مراسم معنوي در روز شهادت حضرت فاطمه‌(س) از بسيج مقابل بسيج مركزي به سمت مصلي جمعه بوشهر با حضور شيعيان و محبان اهل بيت عصمت و طهارت (ع) انجام و در پايان نيز نماز جماعت ظهر و عصر اقامه و از عزاداران پذيراي مي‌شود.


مديركل تبليغات اسلامي استان بوشهر به مراسمات ايام فاطميه اشاره كرد و در ادامه افزود: نمايش بيرق ماندگار به مدت سه شب و هر شب در دو سانس ساعت 18 و 20 در سينما شهيد آويني بوشهر اجرا مي‌شود.


وي همچنين به برگزاري مراسم شام غريبان حضرت فاطمه در غروب شب شهادت كه به همت هيئت فاطميون بوشهر در گلزار شهداي بوشهر اشاره كرد و گفت: در اين ايام مراسم سينه‌زني سنتي در هيئت‌هاي سنتي عزادار بوشهر نيز برگزار مي‌شود.


رئيس شوراي هيئات مذهبي بوشهر نيز در اين نشست وظيفه اصلي اين شورا را در سه محور نظارت‌، هدايت و حمايت از تشكل‌هاي ديني عنوان كرد‌.


حامد فكوري عنوان داشت: به منظور زدودن خرافات و جلوگيري از بدعت‌ها و انحرافات مذهبي در مراسمات ديني، ستاد نظارت بر عزاداري‌ها تشكيل شده كه نقش اصلي اين ستاد تبين مدل صحيح عزاداري براي توسعه و تعميق برنامه‌هاي ديني است.


وي اضافه كرد: امروز جديد‌ترين واصلي‌ترين عامل ورود آسيب‌هاي متعدد در بنياد و بنيان فرهنگ عاشورا، اكتفا كردن به برخوردهاي عاطفي و دوري گزيدن از برخورد عقلاني با مقوله قيام و عزاداري است.


رئيس شوراي هيئات مذهبي بوشهر آسيب در فرهنگ عاشورا را موجب بروز آسيب‌ها و تحريف‌هاي وسيع لفظي و معنوي كه انديشه اصيل عاشورايي و حسيني را به پژمردگي مي‌كشاند، دانست.

    حمید.bmp

 

 

جمعه 16 اردیبهشت 1390  1:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها