0

معاون وزيرانتشارات چين: تفاهم فرهنگي منجر به صلح ميان ملت ها مي شود

 
ALI_ALI0934
ALI_ALI0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

معاون وزيرانتشارات چين: تفاهم فرهنگي منجر به صلح ميان ملت ها مي شود

 

به گزارش ايرنا ،' وو شولين' روز پنجشنبه در ديدار با معاون سياسي و امنيتي استانداري اصفهان در تالار' اشرف' اصفهان، افزود: كشور چين درصدد تكامل فرهنگ خود با استفاده از نكات مثبت فرهنگ كشورهاي مختلف است.
وي اضافه كرد: چين در اوايل قرن 21 ميلادي درصدد ايفاي نقش پررنگ در زمينه فرهنگي در بعد داخلي و خارجي است كه منجر به خوشبختي بهتر شهروندان اين كشور شود.
وي با بيان اينكه در شهرهاي دور افتاده چين مراكز مطالعه، نمايش فيلم و ساير امكانات فرهنگي ايجاد شده است، اظهار داشت: مردم چين از ايجاد اين مراكز اظهار خوشبختي مي كنند.
شولين، با بيان اينكه راهبرد دوم كشور چين، تجزيه فرهنگ به ساختار قديم و جديد است، تصريح كرد: در 20 سال آينده فرهنگ كشورمان را به صورت صنعتي گسترده و توسعه مي دهيم.
معاون وزير امور انتشارات، چاپ و نشر چين، گفت: دولت متبوعش توجه خاص به مبادله فرهنگي در سطح بين المللي دارد و اين امر سبب غنا بخشيدن و گسترش فرهنگ چين نيز مي شود.
وي افزود: آشنايي با تمام فرهنگ هاي جهان از اهداف اصلي فرهنگي كشور چين است و ما آمادگي داريم بخشي از فرهنگ جهان را به صورت گزينشي انتخاب و فرهنگ خود را كامل كنيم زيرا اين امر منجر به آسايش و رفاه مردم كشورمان مي شود.
شولين تصريح كرد: درصدد افزايش مبادلات فرهنگي و توسعه همكاري در زمينه هاي فرهنگي با ايران هستيم.
وي درخصوص برگزاري هفته فرهنگي اصفهان در چين گفت: اين موضوع را به وزير مربوط اعلام مي كنم و پيگير آن مي شوم.
معاون سياسي و امنيتي استانداري اصفهان نيز در اين ديدار گفت: اصفهان بر اساس مصوبه هيات دولت جمهوري اسلامي ايران به عنوان پايتخت فرهنگ و تمدن ايراني اسلامي معرفي شده است.
'محمد مهدي اسماعيلي' با بيان اينكه اصفهان نقش مهمي در عرصه فرهنگي در ايران دارد، افزود: مردم در برنامه ريزي هاي فرهنگي نقش اساسي دارند و در اصفهان بسياري از جريانات فرهنگي از سوي مردم مديريت مي شود و دولت نقش نظارتي را ايفا مي كند.
وي با اشاره به پيشينه قوي فرهنگي ايران و اصفهان و تلاش براي گسترش روابط فرهنگي با ساير كشورها از جمله چين گفت: با برگزاري هفته فرهنگي در كشورهاي دوست، درصدد معرفي توانمندهاي خود مي باشيم.
اسماعيلي افزود: استان اصفهان آمادگي كامل براي برگزاري هفته فرهنگي اصفهان در يكي از شهرهاي چين دارد.
وي در بخش ديگر سخنانش، تهاجم فزاينده فرهنگي دنياي غرب را ياد اور شد و گفت: غربي ها مي خواهند همه زواياي فرهنگي ما را تحت تاثير خود قرار دهند.
معاون وزير امور انتشارات، چاپ و نشر چين كه روز گذشته وارد اصفهان شد، عصر امروز اصفهان را به مقصد دبي ترك مي كند.
7137/ 607/ 1539
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30373069
جمعه 16 اردیبهشت 1390  12:20 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها