0

مطهري موضوعات اجتماعي و مذهبي را در سايه دين نقد مي‌كرد

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

مطهري موضوعات اجتماعي و مذهبي را در سايه دين نقد مي‌كرد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
معاون سياسي امنيتي استاندار اصفهان:
مطهري موضوعات اجتماعي و مذهبي را در سايه دين نقد مي‌كرد

خبرگزاري فارس: معاون سياسي امنيتي استاندار اصفهان گفت: عقلي كه شهيد مطهري از آن سخن به ميان آورده و با آن به نقد موضوعات اجتماعي و مذهبي وارد مي‌شود، عقلي است كه در سايه شرع و دين قرار دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، محمدمهدي اسماعيلي در نشست مشاوران جوان با بيان اينكه روح شهادت‌طلبي بين مردم بحرين از روح شهادت‌طلبي مردم انقلابي ايران در دوران مبارزه و ايثار و شهادت نشأت گرفته است، اظهار داشت: بنا بر اظهارات و فرمايشات اخير رهبر معظم انقلاب، اين بيداري اسلامي تا قلب اروپا نيز پيش خواهد رفت.


وي ادامه داد: ريشه اجتماعات بسياري از كشورهاي اسلامي در ماه‌هاي اخير برگرفته از تظاهرات ميليوني مردم ايران در ميدان آزادي بوده است.


معاون سياسي امنيتي استاندار اصفهان تصريح كرد: با تكيه بر ولايت فقيه در كشورهاي اروپايي بيداري اسلامي و گرايش به اسلام به وجود آمده است.


وي با بيان اينكه با درك كامل ولايت فقيه مي‌توان با سرعت بيشتري در اين مسير گام برداشت، افزود: ما موظف هستيم واقعيت‌ها را بپذيريم و با تطبيق آنها با اصول حركت كنيم.


اسماعيلي تصريح كرد: اصولگرايي كه ما ادعاي آن را داريم شفاف است و با نقد صريح و بدون لكنت از آرمان‌ها صحبت مي‌كند.


وي با اشاره به اينكه نبايد توجيه‌گر باشيم و در اين راه نيز به منظور توجيه اقدامات ديگران نبايد مرتكب فعل حرام و خلاف شرع شويم، گفت: ما امروز به دنبال تدوين الگوي پيشرفت اسلامي ايراني هستيم.


معاون سياسي امنيتي استانداري اصفهان اظهار داشت: در صورتي كه پيام انقلاب اسلامي تنها يك مسئله قومي و قبيله‌اي بود اكنون با كمال افتخار ريشه تحولات منطقه را در تظاهرات و تجمعات مردم ايران در دوران انقلاب جست‌وجو نمي‌كرديم.


وي با اشاره به آثار استاد شهيد مرتضي مطهري و نقش اين آثار در روشنگري جامعه تصريح كرد: عقلي كه شهيد مطهري از آن سخن به ميان آورده و با آن به نقد موضوعات اجتماعي و مذهبي وارد مي‌شود، عقلي است كه در سايه شرع و دين قرار دارد و عقل محاسبه‌گر قرن 17 دنياي غرب و پس از آن نيست.


اسماعيلي ادامه داد: پيام انقلاب اسلامي برقراري مساوات اسلامي، برادري و ايجاد عدل علوي است.


وي با بيان اينكه مؤلفه‌هاي توحيد، عدالت و استكبارستيزي در دولت احمدي‌نژاد مي‌درخشد، اظهار داشت: احمدي‌نژاد و جريان انقلابي را كه پشت سر او قرار گرفته است، جز با اين شاخص‌ها نبايد شناخت چراكه اين ملاك‌ها شاخصه‌هاي بنيادي و اساسي تفكر انقلابي ماست.

    حمید.bmp

 

 

جمعه 16 اردیبهشت 1390  11:29 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها