0

استفاده نادرست از قلم های نوشتاری مهمترین عامل بروز درد در انگشتان کودکان

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

استفاده نادرست از قلم های نوشتاری مهمترین عامل بروز درد در انگشتان کودکان

 

استفاده نادرست از قلم های نوشتاری مهمترین عامل بروز درد در انگشتان کودکان

نتایج بررسی ها نشان داده، استفاده نادرست از قلم های نوشتاری در کودکان مهمترین عامل بروز درد در انگشتان آنها است.

محمدتقی حولی ساز دکترای طب فیزیکی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود:استفاده نادرست از قلم های نوشتاری و رعایت نکردن اصول صحیح چگونگی استفاده از این قلم ها به هنگام نوشتن، مهمترین عامل بروز درد انگشتان و مچ دست در افراد و بویژه در کودکان است.

 

وی گفت:‌استفاده از قلم های باریک و کندنویس بویژه در کودکان که از مداد برای نوشتن استفاده می کنند و به علت اینکه هنوز با اصول صحیح نوشتن نیز آشنایی کافی ندارند می تواند در دراز مدت آنها را دچار مشکلاتی در این زمینه کند.

 

حولی ساز تاکید کرد:کودکان نباید به طور مداوم اقدام به نوشتن کنند و در این خصوص نباید انجام تکالیف سنگین درسی که با نوشتن مرتبط است به آنها تحمیل شود زیرا سر انگشتان دست محل عبور اعصاب مهم بدن است که در صورت ایجاد فشار ناشی از گرفتن مداد یا قلم در دست دچار آزردگی و ضعف می شوند.

 

وی استفاده از قلم های روان، از جمله روان نویس ها و یا خودکارهای روغنی را یکی از راه های مناسب در جلوگیری از بروز درد سر انگشتان و مچ دست عنوان کرد و افزود:در این حالت فشار کمتری هنگام نوشتن به انگشتان وارد شده و دیگر نیازی به ایجاد فشار روی کاغذ و محکم گرفتن قلم در دست نیست.

 

این دکتری طب فیزیکی خاطرنشان کرد:افرادیکه به اقتضای شغلشان مجبور هستند در طول روز به طور طولانی مدت بنویسند بهتر است نوشتن را در فواصل زمانی معین متوقف کرده تا کمی دست و سرانگشتان استراحت کنند و مجددا اقدام به نوشتن کنند.

 

گفتنی است،افرادی که دچار ضعف عضلانی هستند حتی با استراحت بین نوشتن نیز باید به طور طولانی اقدام به این امر کنند و استفاده از قلم هایی که بتواند حجم دست را پر کرده و اندازه استانداردی داشته باشند به این دسته از افراد توصیه می شود

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390  9:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها