0

انتشارات ويژه نشر با 25 هزار عنوان كتاب در نمايشگاه حضور دارد

 
hamed1368104
hamed1368104
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 3294
محل سکونت : بوشهر

انتشارات ويژه نشر با 25 هزار عنوان كتاب در نمايشگاه حضور دارد

نتشارات ويژه نشر با 25 هزار عنوان كتاب در نمايشگاه حضور دارد
تهران - مدير عامل شركت انتشارات 'ويژه نشر' گفت: اين انتشارات امسال با 25 هزار عنوان در بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران حضور دارد كه از اين تعداد، 10 هزار عنوان كتاب چاپ اول هستند.

'احمد رضايي' روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي ايرنا افزود: از 25 هزار عنوان كتاب حاضر در نمايشگاه، سه هزار و 500 عنوان كتاب به زبان عربي و 21 هزار و 500 عنوان كتاب به زبان انگليسي هستند.


وي از جمله كتاب هاي چاپ اول به مجموعه 37 جلدي به نام 'ايران' اشاره كرد كه به اقتصاد، سياست، فلسفه و اديان در كشور ايران پرداخته است.


مدير عامل انتشارات 'ويژه نشر' يادآور شد: در اين كتاب كه توسط انتشارات راتليج به چاپ رسيده، همه جا خليج با عنوان 'خليج فارس' ذكر شده است.


رضايي در ادامه اظهار داشت: كتاب هاي 'زبان هاي ايراني'، 'حديث' و مجموعه چهار جلدي 'سياست مدرن ايران' از ديگر كتاب هاي انتشارات راتليج كشور انگلستان است.


وي درمورد مجموعه كتاب هاي 'دايرة المعارف اسلام' كه دايرة المعارف بزرگ اسلامي در ايران آن را به چاپ رسانده است،گفت: هم اكنون انتشارات بريل كشور هلند در حال ترجمه اين مجموعه به زبان انگليسي است و دو جلد آن كه منتشر شده در نمايشگاه امسال براي اولين بار عرضه مي شود.


مدير عامل انتشارات 'ويژه نشر' با بيان اينكه 24 سال است كه در نمايشگاه بين المللي كتاب تهران حضور دارد، گفت: هزار متر از فضاي نمايشگاه در اختيار اين انتشارات بوده و امكانات و تجهيزات آن نسبت به سال هاي گذشته تفاوت چنداني نداشته است.


رضايي افزود: نمايشگاه كتاب در همه كشورها برگزار مي شود و مسئولان فرهنگي ما نيز بايد آن را جدي بگيرند و مكان مناسبي را به آن اختصاص دهند.


وي ادامه داد: همچنين بعد از پايان برگزاري نمايشگاه، كميته ها و ستادهاي نمايشگاه بايد تعامل خوبي با ناشران داشته و در جهت رفع مشكلات آن بكوشند.


مدير عامل انتشارات 'ويژه نشر' يادآور شد: درست است كه محل برگزاري نمايشگاه اشكالاتي دارد اما مشكل اصلي اين است كه فعاليت هاي نمايشگاه را دير آغاز مي كنند، اگر آغاز به كار نمايشگاه زودتر انجام شود بخش عمده اي از مشكلات قابل حل است.


رضايي خاطر نشان كرد: دست اندركاران نمايشگاه بخشي از امكاناتي كه در قرارداد قيد شده مثل ميز و صندلي را دير در اختيار ناشران قرار دادند.


بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران روز گذشته (چهارشنبه) در مصلي بزرگ تهران آغاز به كار كرد و تا 24 ارديبهشت ماه جاري ادامه دارد.

پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390  8:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها