0

فاطمه (س)؛نام مادر همه شهدا

 
hamed1368104
hamed1368104
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 3294
محل سکونت : بوشهر

فاطمه (س)؛نام مادر همه شهدا

 
سوگنامه اي براي كوثر
فاطمه (س)؛نام مادر همه شهدا
شهركرد-فاطمه (س) پلكي بزن، كه رود بجوشد به گونه هامان در اين عزاي عظما، در اين عزاي بزرگ، كه بال همه كبوتران ، زخمي و شكسته است، پلكي بزن كه دوباره زينب (س) در كوچه هاي بني هاشم تنها نماند.

دريا ايستاده نماز عشق مي گذارد و ابر براي گريستن بهانه بزرگي دارد، چرا كه چشمه زمزم و كوثر داغدار مهر مادر دو عالم است.


درست اينجاي تاريخ،گريه گل مي كند و عطر شكوفه هاي داغديده، از حنجره بريده شقايق منتشر مي شود و آدم و خليل و ابراهيم و عيسي و موسي با گريه هاي بلند محمد(ص) و علي (ع) همراهي مي كنند.


خاك تطهير پيكر پاك فاطمه (س) مي شود و خورشيد با همه پاكي اش بر زمين رشك مي برد كه گوشه اي گمنام از زمين، براي هميشه مطهر به جسم فاطمه(س) خواهد شد.


كم كم كتاب عشق علي (ع) بسته مي شود و در چشم هاي خيس زمان، يك آسمان غم بر گرده تاريخ فرود خواهد آمد و انگار اشك ها ، خيس شبنم گلهاي مريم است و امروز پرستوهاي غمگنانه، ديگر به خانه گمگشته خويش باز نخواهند گشت.


بعض در گلو مانده چاه، در پهنه تاريخ ترك مي خورد و جهان تشنه جامي از كوثر مي شود كه اي مسيحاي علي (ع) ايجاز كن، كه همه آزاديخواهان جهان اينك به پابوس مزار بي نشان تو آمده اند.


' ياس را پيغمبران بو كرده اند، ياس را آيينه ها رو كرده اند' و امروز همه پيغمبران سياه پوش خاتون بهشتند و علي (ع) را دلداري مي دهند و گوش مي خواهد صداي آشنا چرا كه آشنا داند صداي آشنا.


زخمه زخمي ترين فرياد زينب (س) بر گلوي بغض كرده آسمان سايده مي شود و تاريخ، سرخ ترين لحظه خويش را ورق مي زند و چشمهاي زينب(س) اشكهايي به وسعت همه تاريخ را جاري مي كند.


براستي ، كدام چشم است ، كه در و مرواريد اشك در غمت نساييده باشد و گونه اي در شهادت تو تر نكرده باشد، آنگاه كه در غروب غربت غمگنانه تو، آسمان بارشي جز ماتم و اندوه در دل گرفته خود ندارد، تا تو را بي خبرانه در دل خاك كنند.


اينك روز نوحه قرآن ، روز ناله فرقان در فراق ياس ، روز گريه سوره كوثر از ناي محمد (ص) است و اينك آسمان با همه فرشتگانش به استقبال دختر آسمان آمده است.


يا فاطمه(ص)، خصوصيت مصيبت تو براي علي(ع) چنان است، كه تمام مصيبت زدگان عالم را مصيبت شان به تسليت و آرامش نشاند و عموميت مصيبت تو براي علي(ع) در اين است، كه احدي از مردم در مصيبت تو فارغ از غم نيست و اگر نه اين است كه او را به صبر امر و از خزع نهي كرده اند، هر آينه تا خشك شدن اشك چشم برتو مي گريست.


فاطمه (ص) نام كوچك مادر همه شهداست، نام بلند گلوي بريده تاريخ در ناي آزادگي،فاطمه نام كوچك تنهايي پيامبر است، نام بلند جبرئيل و سالروز شهادت فاطمه سالروز همه شهداي آزادگي است.


يك استاد دانشگاه مي گويد : حضرت فاطمه به عنوان برترين و كمال ترين الگو براي زنان و دختران مطرح است.


دكتر 'حميده نظرپور دهكردي' به خبرنگار ايرنا گفت : ابعاد شخصيتي حضرت فاطمه (س) بايد براي نسلهاي مختلف تببين شود و تنها به ذكر مصيبت و عزاداري ختم نشود.


وي افزود: حضرت فاطمه(س) دختر نبي مكرم اسلام (ص) متصل به وحي ، همسر ولايت اميرالمومنين علي(ع) و مادر امامت است و ابعاد شخصيت ديني و مبارزاتي، آن معصوم بزرگوار بهترين راهنما براي زندگي بشري افراد در رسيدن به كمال و آرمان انسانيت است.

پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390  8:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها