0

همزمان با ايام شهادت استاد مطهري، از مقام معلم در آنكارا تجليل شد

 
ALI_ALI0934
ALI_ALI0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

همزمان با ايام شهادت استاد مطهري، از مقام معلم در آنكارا تجليل شد

 

به گزارش ايرنا، در اين مراسم كه چهارشنبه شنبه شب با حضور' بهمن حسين پور ' سفير كشورمان در آنكارا، كاركنان نهادهاي ايراني و جمع زيادي از ايرانيان مقيم در اين شهر برگزار شد، از معلمين و مربيان مجتمع آموزشي 22 بهمن آنكارا و نيز دانش آموزان ممتاز و برگزيده تجليل به عمل آمد.
بهمن حسين پور طي سخناني در اين مراسم با گراميداشت ياد و خاطره استاد شهيد مرتضي مطهري، از وي به عنوان يك فيلسوف، اقتصاد دان، نظريه پرداز و انديشمند برجسته اسلامي نام برد و شهادت آن بزرگوار را خلايي بزرگ براي انقلاب اسلامي برشمرد.
وي با اشاره به اين كه ورود مطهري به دانشگاه موجب روشنگري قشر عظيمي از استادان و دانشجويان در دوران قبل و سالهاي اندك پس از انقلاب شد، افزود: هر چند مطهري ناجوانمردانه در سالهاي اول انقلاب به شهادت رسيد، اما انديشه مطهر وي همچون چشمه اي جوشان باغهاي خشكيده انديشه را آبياري كرد و موجب بروز استعدادهايي بي بديل در ميان اقشار مختلف گشت.
سفير كشورمان افزود: مطهري در طول زندگي همواره خود را يك معلم مي ناميد و به همين علت روز شهادت وي ' روز معلم ' نامگذاري شد.
وي مقام معلم را نيز مورد تمجيد قرار داد و با اشاره به اين كه هرگز ياد و خاطره معلم از ذهن انسانها بيرون نمي رود، افزود: نقش معلم در پرورش افكار جامعه نقش بي بديلي است و هرگز نمي توان زحمات معلم را با ماديات ارزش گذاري كرد.
در ادامه اين مراسم گروه موسيقي سنتي ' سايه سار' به اجراي برنامه موسيقي سنتي پرداختند كه بسيار مورد توجه قرار گرفت.
همچنين هدايايي نيز به معلمان و دانش آموزان ممتاز و برگزيده در مقاطع مختلف تحصيلي اهدا شد.
خاورم**230
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30372358
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390  7:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها