0

هكر آمريكايي: تمامي تخلفات با هماهنگي و دستور "سيا " بود

 
salarezeynab
salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران

هكر آمريكايي: تمامي تخلفات با هماهنگي و دستور "سيا " بود

هكر آمريكايي: تمامي تخلفات با هماهنگي و دستور "سيا " بوداعتراف يك هكر آمريكايي به فشار دولت اين كشور براي انجام فعاليت هاي غيرقانوني در فضاي مجازي بازتاب گسترده اي در رسانه هاي اين كشور داشته است.


به گزارش فارس به نقل از كامپيوترورلد، آلبرت گونزالس سال گذشته به علت هك كردن شبكه هاي رايانه اي دهها شركت و فروشگاه زنجيره‌اي و خرده فروشي در سال 2008 به 20 سال زندان محكوم شد. حال وي در اعترافي جنجالي مدعي شده كه دولت آمريكا به وي خط مي داده و براي انجام اين فعاليت هاي غيرقانوني به وي فشار آورده است.
گونزالس كه اتهاماتش در دادگاهي در ماساچوست آمريكا در حال بررسي است ماه گذشته خواستار رفع همه اتهامات خود و آزادي شده بود و وقتي با اين درخواستش مخالف شد ادعاهاي جنجالي خود را مطرح نمود. وي در دادخواست 25 صفحه اي خود به شدت از وكلاي مدافعش انتقاد كرده كه چرا به درستي وي را از حقوقش اگاه نكرده اند و روش هاي موثر دفاع را به وي اطلاع نداده اند. اين وكلا حتي به گونزالس نگفته اند كه وي حق فرجام خواهي در مورد حكمش را دارد.
گونزالس در سال 2008 همراه با 10 نفر ديگر در ميامي آمريكا به جرم سرقت و كلاهبرداري آنلاين از فروشگاه ها و موسساتي همچون TJX, Dave & Busters، BJs Wholesale Club،OfficeMax،Boston Market،Barnes & Noble، Sports Authority، Forever 21 و DSW دستگير شد. وي بعدا به نفوذ به سيستم هاي پرداخت آنلاين فروشگاه هاي زنجيره اي Heartland Payment Systems ، Hannafordو 7-Elevenنيز متهم شد. اين گروه موفق به سرقت اطلاعات 130 ميليون كارت اعتباري در عرض دو سال شده اند.
گونزالس در دادخواست 20 صفحه اي خود مدعي شده كه همه اين تخلفات را با اطلاع و دستور سرويس مخفي ايالات متحده انجام داده است. وي مدعي شده كه به عنوان مامور مخفي دولت آمريكا از سال 2003 مشغول به كار بوده است. وي پس از دستگيري به جرم سرقت از چند خودپرداز بانكي در سال 2003 به عنوان مامور مخفي دولت آمريكا استخدام شده است. گونزالس افزوده كه تا سال 2008 به دولت آمريكا كمك كرده تا به درون باندهاي هكري و خلافكار مختلف نفوذ كند و به دستگيري تعداد زيادي از اين افراد كمك كرده است.
گونزالس در دادخواستش جزييات فراواني را در مورد تعاملاتش با دو نفر از اعضاي سرويس مخفي جاسوسي آمريكا برملا كرده و همين مساله باعث شده كه ادعاهاي او در محافل خبري و رسانه اي جدي گرفته شود. وي مدعي شده تحت هدايت اين دو نفر به نقاط مختلف آمريكا سفر كرده تا وظايف مختلفي را انجام دهد.
در بخشي از دادخواست او آمده: ماموران مرا مجبور به نفوذ به چت روم هاي مختلف مي كردند تا با افراد مورد نظرشان ارتباط برقرار كنم و در نهايت آنها را دستگير مي كردند.
وي مي افزايد: يك بار براي يك هفته به كاليفرنيا برده شدم تا به دستگيري چند هكر و كلاهبردار آنلاين كمك كنم. در زمان دستگيري هم در حال جمع آوري اطلاعات در مورد جانيان آنلاين بودم و تصور مي كردم دارم كارم را انجام مي دهم. وي مي گويد براي انجام فعاليت هاي ياد شده هر ماه 1200 دلار از دولت پول دريافت مي كرده است.
وي در انتها وكلاي مدافع خود را با همدستي به دولت براي محكوم شدن در دادگاه متهم كرده است. دولت آمريكا هنوز به اين ادعاها واكنشي نشان نداده است.

 

یا حسین (ع)

پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390  6:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها