0

حبهه عمل اسلامی خواستار ازسرگیری روابط اردن با حماس شد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

حبهه عمل اسلامی خواستار ازسرگیری روابط اردن با حماس شد

 
حبهه عمل اسلامی خواستار ازسرگیری روابط اردن با حماس شد
مسئول پرونده فلسطین جبهه عمل اسلامی اردن خواستار ازسرگیری روابط میان دولت این کشور با جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) پس از امضای توافقنامه آشتی ملی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه الجزیره، "مراد العضایله" گفت : گشودن روابط با حماس ضروری است و روابط باید همانند سابق و "خالد مشعل" رئیس دفتر سیاسی حماس برای بازگشایی دفاتر این جنبش در امان دعوت شود.

وی افزود: امضای توافقنامه آشتی ملی میان گروههای فلسطینی در نتیجه انقلابهای مردمی است که رژیمهای  حاکم بر منطقه که منافع اسرائیل را بر منافع مردم ترجیح می دادند، سرنگون کردند.

العضایله از دولت اردن خواست ضمن حمایت از این توافقنامه به موفقیت آن کمک کند، زیرا این موضوع به نفع امنیت ملی اردن و آرمان فلسطین است.

وی گفت : دولت باید سیاست خارجی خود در برابر گروههای فلسطینی را مورد بازنگری قرار دهد و با همه گروهها روابط متوازنی داشته باشد و از گروه خاصی حمایت نکند.

شایان ذکر است که  اردن دفاتر حماس را درسال 1999 در خاک خود بست و چهار نفر از رهبران آن که تابعیت اردنی داشتند از جمله "خالد مشعل" را به این بهانه که در امور داخلی اردن دخالت می کنند تبعید کرد.اواخر سال 2008 روابط میان طرفین به طور محرمانه از سر گرفته شد، اما بعد  از مدتی قطع شد. درسال 2009 دولت اردن به خالد مشعل اجازه داد که برای تشییع جنازه پدرش به امان سفر کند

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390  5:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها