0

غذاي نامناسب عامل بسياري از بيماري‌ها در آينده است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

غذاي نامناسب عامل بسياري از بيماري‌ها در آينده است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز خبر داد:
غذاي نامناسب عامل بسياري از بيماري‌ها در آينده است

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز گفت: الگوي نامناسب تغذيه در بين كودكان به معضل اساسي در جامعه پزشكي تبديل شده و غذاي نامناسب موجب بيماري‌هاي بسياري در آينده مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، محمدهادي ايمانيه بعد از ظهر امروز در همايش سراسري بيماري‌هاي غدد درون‌ريز و متابوليسم كودكان اظهار داشت: هدف از برگزاري اين نوع كنگره‌ها و همايش‌ها افزايش مسئوليت‌پذيري مسئولان و اساتيد در اين حوزه است.
وي ادامه داد: مانند برگزاري همايش‌هاي پزشكي به دنبال تصميم‌سازي مسئولان در حوزه وزارت، مجلس، دانشگاه‌ها و غيره براي از بين بردن معضلات حوزه غدد درون‌ريز و متابوليسم كودكان هستيم.
ايمانيه نتيجه كنگره‌هاي غدد درون‌ريز و متابوليسم كودكان و غيره را كاربردي دانست و بيان داشت: اين اقدامات باعث افزايش توسعه ارتباطات افراد با جامعه پزشكي مي‌شود.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز تصريح كرد: دانشگاه علوم پزشكي اقدامات كاربردي بسياري مانند غربالگري را انجام داده است اما اگر حمايت‌هاي مالي مسئولان از اين جامعه صورت گيرد، موجب پيشرفت دانشجويان و جامعه امروز در زمينه پزشكي مي‌شود.
ايمانيه گفت: دانشگاه علوم پزشكي شيراز اقدامات بسياري را در راستاي كنترل ديابت، چاقي و غيره انجام داده و تحقيقاتي نيز در اين زمينه صورت گرفته است.
وي ويژگي اساسي كنگره غدد درون‌ريز و متابوليسم كودكان را برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي دانست و خاطرنشان كرد: اين روش موجب افزايش تمركز حواس در افراد شركت‌كننده بوده چراكه برگزاري جلسات به صورت پرسش و پاسخ بسيار تأثيرگذار است.
وي در پايان سخنان خود اظهار داشت: مشكلات فراواني در مسائل بيماري‌هاي مادرزادي در كشور وجود دارد كه بسيار مشكل‌ساز است و مسئولان بايد به شكل جامع به اين امور توجه داشته باشند تا جامعه پزشكي بتواند افراد بيمار را در اين زمينه توان‌بخش كند.
انتهاي پيام/خ30

 
 
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390  5:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها