0

رکورد تولید کلزا طی سال 90 در زنجان شکسته می شود

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

رکورد تولید کلزا طی سال 90 در زنجان شکسته می شود

 
 
رکورد تولید کلزا طی سال 90 در زنجان شکسته می شود
زنجان - خبرگزاری مهر: مدیر جهادکشاورزی شهرستان زنجان گفت: در سال جهاد اقتصادی رکورد تولید کلزا شکسته خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر در زنجان، قدرت‌الله سلیمانی ظهر پنجشنبه افزود: محصول کلزا از نظر علمی و فنی دارای مزایای قابل‌ملاحظه‌ای برای خاک و افزایش تولید گندم است.

وی ادامه داد: کشت این محصول در شهرستان زنجان نسبت به سال‌های گذشته چهار برابر افزایش داشته و در حال حاضر نیز با رعایت اصول به‌زراعی توسط اغلب کشاورزان، امیدواریم رکورد قابل‌ملاحظه‌ای در تولید این محصول به‌جا گذاشته شود.

سلیمانی افزود: علاوه بر اهتمام به افزایش سطح کشت و انتقال مؤثر و مفید دانش‌فنی، اقداماتی نیز در راستای استمرار توسعه کشت این محصول با ایجاد یک مزرعه تحقیقی برای معرفی ارقامی بهتر از ارقام فعلی، صورت گرفته است که امیدواریم در این راستا بیش از ‌هزار و 200 تن دانه کلزا در سال‌جاری تحویل کارخانه‌های روغن‌کشی شود. 

مدیر جهادکشاورزی زنجان از آغاز کشت چغندرقند برای اولین بار در سطح 60 هکتار از اراضی این شهرستان خبر داد و گفت: کشت آزمایشی چغندرقند در سال گذشته در سطح هفت هکتار با نتایج بسیار مثبت و موفقی همراه بود، به‌طوری که رتبه اول عملکرد را در سطح استان از آن خود کرد.

سلیمانی یادآور شد: خوشبختانه در قالب طرح افزایش تولید چغندرقند جهت ترویج و ترغیب کشاورزان در دو منطقه مستعد این شهرستان، برنامه ایجاد 35 هکتار مزارع آرمانی و الگویی برای کشاورزانی که آمادگی خود را در این زمینه اعلام کرده‌اند، در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به شرایط اقلیمی شهرستان زنجان دمای هوا در زمان کاشت و برداشت این محصول، گفت: بافت بسیار مناسب خاک، از عمده دلایل و مزیت‌های این شهرستان برای توسعه کشت تمام‌مکانیزه چغندرقند است همچنین چغندرقند که از محصولات صنعتی به‌شمار می‌رود، با سرمایه اولیه بسیار اندک، درآمد قابل‌توجهی را برای تولیدکنندگان به‌دنبال خواهد داشت

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390  5:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها