0

آموزش و پرورش برنامه‌هاي آموزشي پيشگيري از اعتياد را افزايش دهد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

آموزش و پرورش برنامه‌هاي آموزشي پيشگيري از اعتياد را افزايش دهد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
فرماندار بناب:
آموزش و پرورش برنامه‌هاي آموزشي پيشگيري از اعتياد را افزايش دهد

خبرگزاري فارس: فرماندار بناب از آموزش و پرورش و مراكز دانشگاهي خواست برنامه‌هاي آموزشي خود را براي پيشگيري از اعتياد افزايش دهند.

به گزارش خبرگزاري فارس از بناب، سعيد برقي صبح امروز در جلسه شوراي فرعي فرهنگي مواد مخدر شهرستان بناب اظهار داشت: مسئولان آموزش و پرورش و مراكز دانشگاهي وظيفه دارند با آموزش‌هاي لازم از مبتلا شدن جوانان به اعتياد مقابله كنند.
فرماندار بناب با اشاره به سرمايه‌گذاري دشمنان نظام اسلامي براي گرفتن جوانان ايران اسلامي گفت: يكي از حربه‌هاي تهاجم فرهنگي دشمنان اعتياد است و از اين راه قصد دارند به نظام ضربه بزنند.
برقي افزود:‌ برنامه‌هاي موجود جوابگوي نياز جامعه نبوده و آموزش و پرورش و مراكز دانشگاهي بايد برنامه‌هاي آموزشي خود را براي پيشگيري از اعتياد افزايش دهند.
دادستان عمومي و انقلاب شهرستان بناب نيز در بخش ديگري از اين جلسه گفت: مبارزه با مواد مخدر و مبارزه با شيوع اين پديده خانمان‌سوز، دغدغه اصلي مسئولان شهرستان است و وظيفه اين ستاد مراقبت و حفاظت شهرستان از شيوع اين بلاي خانمان‌سوز است.
سعيد قاسمي‌وند با اشاره به مبارزه قاطع مسئولان شهرستان با مواد مخدر افزود: براي مبارزه و مقابله با بلاي خانمان‌سوز مواد مخدر كوتاهي نخواهيم كرد.
وي ضمن تقدير و تشكر از فرماندهي و عوامل مبارزه با مواد مخدر نيروي انتظامي بناب به دليل تلاش‌هاي شبانه‌روزي براي ريشه‌كني مواد مخدر در منطقه اظهار داشت: به تناسب امكانات موجود شهرستان، هيچ كوتاهي در اين امر صورت نگرفته و اقدامات انجام شده در راستاي مبارزه با مواد مخدر توسط اين شهرستان بايد براي ساير شهرها الگو باشد.
دادستان بناب فرهنگ‌سازي را يكي از راه‌هاي مهم مبارزه با پديده مواد مخدر و اعتياد در جامعه دانست.
در ادامه سعيد احمدي‌مهر رئيس زندان مراغه از مبارزه جدي با توزيع مواد مخدر در زندان خبر داد و گفت: از يك‌هزار نفر زنداني موجود در زندان مراغه،‌ 600 نفر در ارتباط با مواد مخدر زنداني هستند.
وي تصريح كرد: هم‌اكنون 198 نفر از زندانيان حاضر در زندان مراغه از شهرستان بناب هستند كه 42 درصد زندانيان را در ارتباط با مواد مخدر تشكيل مي‌دهد.
فرمانده نيروي انتظامي بناب نيز در اين جلسه مسدود كردن مرزها و افزايش قيمت مواد مخدر را دليل پايين آمدن آمار كشفيات مواد مخدر اعلام كرد.
عيسي هاتفي با ارائه گزارشي از وضعيت مواد مخدر در يك ماه گذشته افزود: طي يك ماه گذشته يك كيلوگرم انواع مواد مخدر در سطح شهرستان بناب كشف و 45 نفر در اين ارتباط دستگير شدند.
وي گفت: براي پاكسازي مناطق آلوده شش طرح در سطح شهرستان اجرا شده كه با استقبال مردم مواجه شده است.
انتهاي پيام/آ20

 
 
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390  11:00 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها