0

در بررسي بودجه 90 كيفيت را فداي سرعت نكنيد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

در بررسي بودجه 90 كيفيت را فداي سرعت نكنيد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
قنبري در تذكري آئين نامه‌اي؛
در بررسي بودجه 90 كيفيت را فداي سرعت نكنيد

خبرگزاري فارس: نماينده ايلام در مجلس از رئيس مجلس خواست كه در جريان بررسي بودجه 90 كيفيت فداي سرعت نشود و مجلس بداند كه چه چيزي را تصويب كرده است.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، موسي‌الرضا ثروتي نماينده مردم بجنورد و عضو كميسيون تلفيق لايحه بودجه 90 صبح امروز (پنج شنبه) و در جريان بررسي موارد ارجاعي اين لايحه به كميسيون متبوعش طي تذكري آئين نامه‌اي با استناد به بند 11 ماده 23 و ماده 182 آئين نامه داخلي، اظهار داشت: روز گذشته مصوبه‌اي راجع به 95 درصد خوراك پتروشيمي‌ ها داشتيم كه پيشنهادي مبني بر كاهش اين عدد به 65 درصد مطرح شد كه خلاف برنامه بود و بايد به اين موضوع رسيدگي شود.

وي در ادامه با اشاره به كسري تراز بودجه گفت: در حال حاضر كسري تراز بودجه 4 هزار ميليارد تومان است كه مي‌خواهند اين كسري را از طرح‌هاي عمراني كم كنند از اين رو خواهش مي‌كنم به اين موضوع رسيدگي شود تا از طرح‌هاي عمراني كم نشود.

در ادامه لاريجاني رئيس مجلس گفت: موضوعي كه شما مطرح مي‌كنيد تذكر نيست و شما در حال ارائه نظرتان هستيد.

در ادامه اين جلسه داريوش قنبري نماينده ايلام و سخنگوي اقليت مجلس نيز به بيان تذكر آئين نامه‌اي پرداخت و از لاريجاني خواست كه در جريان بررسي بودجه 90 در مجلس كيفيت فداي سرعت نشود.

وي افزود: ما بايد بدانيم چه چيزي تصويب مي‌كنيم و چه اتفاقي قرار است در بودجه 90 رخ دهد.

قنبري همچنين يادآور شد: آقاي محبي‌نيا در قرائت يكي از پيشنهاد كه به تصويب مجلس رسيده بود در بخشي كه مربوط به فرش دستبافت بود، در بخشي جاي خالي و ... گذاشته بودند كه بنده به اين موضوع انتقاد دارم و اين چه نحوه تصويب قانون است.

در ادامه علي لاريجاني رئيس مجلس در پاسخ به وي گفت: همان متني كه در پيشنهاد مصوب شده، همان متن مجددا قرائت شد و رديف ها را عوض نمي‌كنيم و از اين بابت خيالتان راحت باشد.

در ادامه اقبال محمدي نماينده مريوان در اخطار قانون اساسي با استناد به اصل 52 و بند 9 اصل سوم قانون اساسي و همچنين در تذكري آئين نامه‌اي با استناد به بند 4 ماده 216 آئين نامه اظهار داشت: مجلس حدود دو هفته است كه با صرف وقت زياد در حال بررسي بودجه 90 است.

وي افزود: در لايحه پيشنهادي دولت تنها 40 بند در ماده واحده آماده بود و كميسيون تلفيق بيش از 100 بند الحاقي را به احكام ماده واحده بودجه دولت اضافه كرد. در حالي كه ما بايد لايحه را بررسي مي‌كرديم.

در ادامه علي لاريجاني رئيس مجلس در پاسخ به وي گفت: موضوعي كه شما مطرح مي‌كنيد اشكال و ايراد در بودجه ريزي است و شما به جاي اينكه تذكرات اينچنيني دهيد به ساعت هم نگاه كنيد و اجازه دهيد بررسي بودجه در مجلس ادامه يابد.

در ادامه احمد توكلي نماينده تهران و رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس ضمن تشكر از هيئت رئيسه پارلمان گفت: همانطور كه رئيس جلسه تاكيد كرد: بايد هزينه‌ها از همان رديف‌هاي پرداخت شود كه مجلس مقرر كرده و گذاشتن جاي خالي در مصوبات اشتباه است.

لاريجاني نيز به وي گفت: در مجلس همان متني كه پيشنهاد و تصويب شده بود قرائت شد.

در ادامه اين جلسه مصطفي كواكبيان نماينده سمنان و عضو فراكسيون اقليت مجلس نيز به بيان تذكري پرداخت و با استناد به ماده 107 آئين نامه داخلي مجلس گفت: ما انتظار داشتيم كه در مورد مسائل روز سخنراني را از رئيس مجلس بشنويم و وي سخنراني كند كه انجام نشد.

وي در ادامه با استناد به تبصره ماده 216 آئين نامه داخلي به بيان تذكري پرداخت و گفت: كميسيون تلفيق مواردي را كه مجلس ارجاع داده بود مورد رسيدگي قرار نداده است و مواردي كه مجلس ارجاع نداده مورد رسيدگي قرار داده است.
انتهاي پيام/

 
 
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390  9:46 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها