0

تغيير كاربري غيرقانوني سينماهاي زيرپوشش سازمان هلال‌احمر آذربايجان غربي

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تغيير كاربري غيرقانوني سينماهاي زيرپوشش سازمان هلال‌احمر آذربايجان غربي

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي خبر داد:
تغيير كاربري غيرقانوني سينماهاي زيرپوشش سازمان هلال‌احمر آذربايجان غربي

خبرگزاري فارس: مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي با بيان اينكه سازمان جمعيت هلال‌احمر استان سينماهاي زيرپوشش خود را به طور غيرقانوني تغيير كاربري داده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اروميه، حجت‌الاسلام والمسلمين محمد باقر كريمي در جلسه كار‌گروه فرهنگ و امور اجتماعي كه در سالن اجتماعات استانداري آذربايجان غربي تشكيل شد، اظهار داشت: با وجودي كه ملت ايران و بالطبع مردم آذربايجان غربي طلايه‌داران فرهنگ و هنر در سراسر جهان هستند ولي مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي نسبت به وضع عمراني سينماها بي‌توجه‌اند.
وي تصريح كرد: مردم ما به ‌حق مدعي برخورداري از تمدني برجسته در جهان هستند و بايد با به كار گرفتن ابزارهاي دنياي مدرن از جمله سينما و رسانه‌هاي تصويري اين فرهنگ غني خود را به تصوير بكشند ولي در اين ارتباط سينماهاي استان شرايط چندان مطلوبي ندارند.
اين مسئول خاطرنشان كرد: براي اينكه مردم به صنعت سينما جذب شوند بايد مجموعه‌هاي چند منظوره متشكل از سالن‌هاي فرهنگي و سينمايي در مناطق مركزي شهر احداث شود تا مردم با دسترسي آسان به اين مراكز بخشي از اوقات فراغت خود را در سينماها سپري كنند.
وي در ادامه سخنان خود با بيان اينكه بايد براي ورود بخش خصوصي به صنعت سينماي استان بسترسازي شود، اظهار داشت: بايد شرايط لازم و امكانات كافي براي ورود سرمايه‌گذاران بخش‌ خصوصي به حوزه سينما فراهم شود تا علاقه‌مندان از طريق احداث مراكز تجاري و سينمايي به رونق صنعت سينما در آذربايجان غربي كمك كنند.
اين مسئول با بيان اينكه سازمان جمعيت هلال‌احمر آذربايجان غربي سينماهاي زيرپوشش خود را به طور غيرقانوني تغيير كاربري داده است، بيان داشت: سينما تربيت اروميه هم‌اكنون چهره ديگري پيدا كرده است به طوري كه در اين مكان برخلاف اكران فيلم نسبت به برگزاري همايش و نشست‌هاي مختلف اقدام مي‌شود.
كريمي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي بايد در تدوين برنامه‌هاي فرهنگي به مباحث وحدت و تعامل بپردازند، تاكيد كرد: بارها در رسانه‌ها، مجامع و محافل مختلف نسبت به تجمع اقوام، اديان و فرهنگ‌هاي مختلف در مناطق متعدد آذربايجان غربي توجه شده است ولي اين موضوع بايد به طور دقيق و كارشناسي شده مورد بررسي قرار گيرد و برنامه‌هاي فرهنگي دستگاه‌ها بايد در راستاي ايجاد تعامل و تشريك مساعي بين مردم باشد.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي اظهار داشت: اگر مسئولان در برنامه‌هاي سالانه خود به فاكتورهاي موثر در حفظ وحدت و هماهنگي بي‌توجه باشند بحران‌هاي مختلف اعم از امنيتي و اجتماعي گريبانگر مردم مي‌شود كه برطرف كردن اين مشكلات به مراتب سخت‌تر از پيشگيري خواهد بود.
انتهاي پيام/ز20

 
 
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390  9:41 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها