0

وزیر مسکن:قیمت مسکن تثبیت است/گام بعدی تحقق هدف هر ایرانی یک خانه ویلایی است

 
ALI_ALI0934
ALI_ALI0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

وزیر مسکن:قیمت مسکن تثبیت است/گام بعدی تحقق هدف هر ایرانی یک خانه ویلایی است

اقتصاد > مسکن  - واحد مرکزی خبر نوشت:

وزیر مسکن و شهرسازی گفت: وزارت راه و ترابری با وزارت مسکن و شهرسازی ادغام شده است و در این باره تابع نظر دولت و مجلس هستیم.

علی نیکزاد در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به ماده 53 قانون برنامه پنجم توسعه مبنی بر ادغام وزارتخانه ها و اتمام سرپرستی سه ماهه اش بر وزارت راه و ترابری افزود: در جلسه پیشین هیئت دولت این دو وزارتخانه تحت عنوان وزارت مسکن و شهرسازی و راه و ترابری به تصویب رسید و به ما ابلاغ شد.

نیکزاد گفت: در جلسه امروز هم تصمیم گرفته شد حقوقدانان دولت شرح وظایف را در ارتباط با این ادغام در مدت معین تدوین کنند تا به مجلس ارسال شود.

وی اضافه کرد: ما تابع نظر حقوقی دولت و مجلسیم و در دو وزارتخانه در خدمت هستیم.

نیکزاد به مصوبه دیگر هیئت دولت مبنی بر ادغام وزارت صنایع و معادن با بازرگانی ، وزارت نیرو با نفت و وزارت کار و امور اجتماعی با رفاه و تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: بر این اساس دولت به تکلیف خودمندرج درماده53 قانون برنامه پنجم توسعه مبنی برکاهش وزارتخانه ها از21 وزارت به 17 وزارت عمل کرده است.

وی افزود: درباره وزارتخانه خودمان نیز ما کارمان را پیش می بریم البته دولت و مجلس در این باره استدلال های حقوقی دارند.

وزیر مسکن و شهرسازی همچنین با اشاره به تاکید رئیس جمهور مبنی بر احداث خانه های ویلایی برای مردم گفت: هم اکنون این موضوع به صورت جدی در حال کار کارشناسی است.

 

 نیکزاد  افزود: البته در برخی مناطق به عنوان الگو کار را شروع کرده ایم.

وی با بیان اینکه اولویت فعلی ما تثبیت قیمت زمین و مسکن با اجرای طرح مسکن مهر است گفت: در گام بعدی با توجه به نظر آقای احمدی نژاد مبنی بر اینکه هر ایرانی بتواند با حفظ شرایط زیست محیطی ، تاسیسات زیربنایی و روبنایی ، یک خانه در ساختمانی کم ارتفاع مثلا چهار یا پنج طبقه داشته و یا ویلایی باشد اقدام خواهیم کرد.

نیکزاد افزود: البته در همه جا این اجازه شاید داده نشود به عنوان نمونه استان مازندران در طرح مسکن مهر موفق عمل کرده و در این استان برنامه جدیدی به نام خرده مالک تعریف کرده ایم زیرا واقعا زمین نداریم.

وزیر مسکن و شهرسازی گفت: اگر بخواهیم زمین های منابع طبیعی را تخریب کنیم خود خبرنگاران اولین کسانی هستند که اعتراض خواهند کرد.

نیکزاد افزود: نظر آقای احمدی نژاد این است که گامی بلندتر در زمینه مسکن مهر برداریم و پس از آن بتوانیم خانه های ویلایی را عملیاتی کنیم.

وی در ادامه با اشاره به مراحل اجرای طرح مسکن مهر در کشور گفت: در روستاها اقدامات قابل توجهی در این زمینه صورت گرفته به ویژه اینکه از ابتدای دولت نهم تاکنون یک میلیون واحد مسکونی به اتمام رسیده و800 هزار واحد نیز سهمیه سال های 88 ،89 و90 در حال احداث است.

نیکزاد افزود: در ابتدای پارسال تخمین زده شد که میزان واحد مسکونی در کشور 18 و نیم میلیون و تعداد خانوار نیز19 میلیون و750 هزار واحد است و این آمار نشان می دهد حدود یک میلیون و250 هزار واحد مسکونی در کشور کم داریم.

وزیر مسکن و شهرسازی ادامه داد: هم اکنون نیز در پرمتقاضی ترین زمان ممکن در مسکن کشور به سر می بریم.

وی گفت: از هم اکنون برای سال های91 و 92 با در نظر گرفتن ازدواج ، اشتغال ، تخریب و نوسازی برنامه ریزی می کنیم و برنامه سال91 را در سه ماه سوم یا چهارم سال90 شروع خواهیم کرد.

سرپرست وزارت راه و ترابری گفت: توافقات درباره هواپیماهای204 در حال پیگیری است

علی نیکزاد در پاسخ به این سؤال که چه هواپیمایی جایگزین توپولوف می شود و آیا شائبه خرید مجدد این نوع هواپیما درست است ؟افزود: قبل از عید ، 17 فروند توپولوف داشتیم و قول دادیم در سفر های نوروزی مشکلی پیش نیاید که بحمدالله مشکلی رخ نداد.

وی با قدردانی از شرکت های هواپیمایی برای عمل به این تعهد افزود: برخی شرکت ها درخواست داشتند اجازه دهیم از توپولوف به عنوان هواپیمای باری استفاده شود که موافقت خود را در این باره اعلام کردیم اما مشروط بر اینکه خلبان مسئولیت آن را بپذیرد .

نیکزاد ادامه داد: شرکت ها بعد از بررسی هایی متوجه شدند که تبدیل این هواپیما به هواپیمای باری توجیهی ندارد.

وی با اشاره به توافقات صورت گرفته درخصوص پنج فروند هواپیمای 204 در سفر اخیر رییس جمهور روسیه به ایران گفت: این موضوع را پیگیری و درصورت نتیجه دادن خبر آن را اعلام خواهیم کرد.

وزیر مسکن و شهرسازی در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر پیش بینی قیمت مسکن افزود:قیمت مسکن تثبیت است.

نیکزاد با اشاره به زمان اوج اجاره از 15 خرداد تا آخر تابستان گفت: از اول فروردین میگویند قیمت ها افزایش می یابد که این بحثی روانی است.

وی در ادامه با اشاره به بسته های حمایتی دولت در خصوص زمین ، مسکن ، صدور خدمات فنی مهندسی ، تسهیلات و استفاده از توان انبوه سازان گفت: امروز در برخی استان ها بیش از نیاز ، خانه ساخته ایم.

وزیر مسکن و شهرسازی افزود: در برخی استان ها با پنج تا شش میلیون تومان و در شش ماه ، خانه واگذار می شود.

نیکزاد تاکید کرد: اگر در خصوص قیمت ها اتفاقی بیفتد رصد می شود و تاکنون بنگاه های املاک چنین چیزی به ما نگفته اند.

نیکزاد با اشاره به عقد قرارداد ده هزار واحد مسکونی در سه استان به شکل صنعتی افزود: چون ما قرارداد طرح های سال های89 و90 را بسته ، ظرفیت ها را پر کرده ایم و منابع تسهیلات بانکی هم باید فراهم کنیم ، در پاسخ متقاضیان ساخت مسکن صنعتی می گوییم باید سه تا چهار ماه صبر کنند.

/

پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390  9:21 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها