0

روستاهاي بالاي10 خانوار خراسان جنوبي برق‌دار مي‌شوند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

روستاهاي بالاي10 خانوار خراسان جنوبي برق‌دار مي‌شوند

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مديرعامل برق منطقه‌اي خراسان جنوبي:
روستاهاي بالاي10 خانوار خراسان جنوبي برق‌دار مي‌شوند

خبرگزاري فارس: مديرعامل برق منطقه‌اي استان خراسان جنوبي گفت: تا پايان سال جاري، همه روستاهاي بالاي 10 خانوار استان از نعمت برق بهره‌مند مي‌شوند.

به گزارش خبرگزاري فارس از فردوس، محمدعلي ضامن در همايش ايمني كه در محل اداره برق شهرستان فردوس برگزار شد، اظهار داشت: اگرچه دولت مكلف كرده كه همه روستاهاي بالاي 10 خانوار تا پايان برنامه پنجم برق‌دار شوند، ولي اين مهم در استان خراسان جنوبي تا پايان سال جاري محقق مي‌شود.
وي افزود: شهرستان فردوس نيز در عرصه برق‌رساني به روستاهاي سطح شهرستان، رتبه اول استان را دارا است چرا كه همه روستاهاي بالاي 10 خانوار فردوس، در سال‌هاي گذشته از نعمت برق برخوردار شده‌اند.
ضامن با اشاره به برق‌رساني خورشيدي به يكي از روستاهاي شهرستان سرايان در روزهاي اخير تصريح كرد: در سال جاري 10 روستا در سطح استان از طريق انرژي خورشيدي برق‌دار مي‌شوند.
وي رعايت مسائل ايمني در صنعت برق را بسيار مهم دانست و يادآور شد: يكي از مسائلي كه براي مردم مشكلاتي را به وجود مي‌آورد، عدم رعايت حريم است و چه بسا حوادثي كه بر اثر رعايت نكردن حريم مشخص رخ داده است.
مديرعامل برق منطقه‌اي استان خراسان جنوبي تشكيل كميته حريم، برگزاري جلسات ماهانه ايمني در شهرستان‌ها، رعايت نكات ايمني توسط پيمانكاران و تشكيل پرونده سلامت براي پرسنل شبكه برق را از جمله اقدامات صورت گرفته در راستاي افزايش ضريب ايمني عنوان كرد.
وي مطبوعات را پل ارتباطي بين مردم و مسئولان دانست و افزود: اگر امروزه شاهد بروز كمترين حوادثي در حوزه برق هستيم، به دليل اطلاع‌رساني دقيق در زمينه مديريت مصرف برق توسط رسانه‌ها است.
ضامن تصريح كرد: با اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها، مصرف برق خانگي استان، نسبت به گذشته 12 درصد كاهش داشته كه اين نشانه هماهنگي مديران و مسئولان و نيز مصرف صحيح مردم است.
مديرعامل برق منطقه‌اي استان كاهش تلفات برق از 9.2 در سال 89 به 8 درصد در سال جاري و همچنين كاهش 55 ثانيه‌اي خاموشي سال گذشته به 35 ثانيه به ازاي هر مشترك در سال جاري را از اولويت‌هاي شركت برق استان عنوان كرد.
رئيس اداره برق شهرستان فردوس نيز با اشاره به اينكه در آيات و احاديث متعددي به حفظ سلامت بدن در برابر خطرات تاكيد شده است، گفت: امروزه پرسنل صنعت برق به اين نتيجه رسيده‌اند كه رعايت نكات ايمني براي حفظ جان و سلامت آنها است.
جواد فضلي با اشاره به وجود بيش از يك‌هزار كيلومتر شبكه برق فشار ضعيف و متوسط در سطح شهرستان و زير پوشش بودن بيش از 18 هزار مشترك، اظهار داشت: با توجه به گستردگي شبكه برق و همچنين وجود ديوارها و اشجار بايد براي پيشگيري از حوادث، بازرسي صورت گيرد.
معاون فرماندار فردوس نيز با استناد به آيات و روايات، هر آنچه را كه موجب ضرر رساندن به جسم انسان مي‌شود را حرام دانست و تصريح كرد: تلاش در راستاي ايمني، جلوگيري از ضرر و زيان و حركتي مقدس است.
محمدعلي جوان افزود: با افزايش امكانات، مخاطرات زندگي انسان نيز افزايش مي‌يابد و در كنار امكاناتي چون برق، خطر نيز وجود دارد كه با رعايت مسائل ايمني مي‌توان از بروز حوادث جلوگيري كرد.
وي خواستار تسريع در پروژه برق‌رساني به سه راهي شهيد زارع شد و گفت: تامين برق سه راهي شهيد زارع علاوه بر آنتن دهي تلفن همراه، موجب روشنايي اين محل شده و اين حركتي ارزشمند در راستاي خدمت به مردم شهرستان‌هاي فردوس و بشرويه و نيز مسافران است.
در اين مراسم از تعدادي از پرسنل بازنشسته قسمت برق فردوس، بهره‌بردار نمونه، فرد نمونه ايمني، راننده نمونه، پيمانكار نمونه شهرستان‌هاي فردوس، بشرويه و سرايان تجليل به عمل آمد.
انتهاي پيام/ب20

 
 
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390  9:14 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها