0

چرا شهید شیرودی درجه اش را پس داد؟

 
salarezeynab
salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران

چرا شهید شیرودی درجه اش را پس داد؟

چرا شهید شیرودی درجه اش را پس داد؟


شهید سرتیپ خلبان علی اکبر قربان شیرودی در دی ماه 1334 در شیرود تنکابن به دنیا آمد. علی اکبر با اتمام تحصیلات متوسطه در سال 1351 وارد ارتش شد و دوره مقدماتی خلبانی را در تهران به پایان رساند . سپس دوره هلی کوپتری کبرا را در پادگان اصفهان دید و با درجه ستوانیاری فارغ التحصیل شد .

زمانی که جنگ کردستان آغاز شد شیرودی چنان می جنگید که شهید دکتر چمران او را ستاره درخشان جنگ کردستان می نامید و شهید تیمسار فلاحی نیز او را ناجی غرب و فاتح گردنه ها و ارتفاعات آربابا، بازی دراز، میمک و دشت ذهاب وپایگاه ابوذر معرفی می کرد.
شهید شیرودی بالاترین ساعت پرواز در جنگ را در جهان داشت و با بیش از 40بار سانحه و یش از 360 مورد اصابت گلوله به هلی کوپترش ولی باز سرسختانه می جنگید.

شهید علی اکبر شیرودی سرانجام در هشتم اردیبهشت 1360 در حالیکه تانک های عراقی به طرف قره بلاغ دشت ذهاب در حرکت بودند با هلی کوپتر به مقابله با آنان پرداخت و پس از انهدام چندین تانک از پشت سر مورد اصابت گلوله تانک قرار گرفت و به شهادت رسید .
روحمان با یادش شاد

از: خلبان علی اکبر شیرودی
به: ف (فرماندهی) پایگاه هوانیروز کرمانشاه
موضوع: گزارش
اینجانب که خلبان پایگاه هوانیروز کرمانشاه می باشم تا کنون برای احیاء اسلام و حفظ مملکت اسلامی در کلیه جنگ ها شرکت نموده ام منظوری جز پیروزی اسلام نداشتم و به دستور رهبر عزیزم به جنگ رفته ام لذا تقاضا دارم درجه تشویقی که به اینجانب داده اند پس گرفته و مرا به درجه ستوانیار سومی که قبلا بوده ام برگردانید. در صورت امکان امر به رسیدگی برای درخواست بفرمایید.
با تقدیم احترامات نظامی
خلبان علی اکبر شیرودی
9/7/59شهید علی اکبر شیرودی (سمت راست تصویر)


شهید علی اکبر شیرودی در حال بازی والیبال (سمت راست تصویر نفر سوم)


شهید شیرودی بعد از شهادت


سنگ مزار شهید خلبان علی اکبر شیرودی


متن گزارش به دستخط شهید شیرودی

 

یا حسین (ع)

چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390  8:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها