0

سیستم پرورش گل با بخار غنی شده در دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر افتتاح شد

 
labeik_ya_khameneei
labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1819
محل سکونت : آذربایجان غربی

سیستم پرورش گل با بخار غنی شده در دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر افتتاح شد

طی مراسمی با حضور شهباز حسن پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، غلامعلی موحدی نیا فرماندار بردسیر، حجت الاسلام و المسلمین دکتر میثم تارم امام جمعه شهرستان، مهندس مهاجری و سیف الهی رئیس شورای اسلامی و شهردار کرمان، مهندس شاه حیدری شهردار بردسیر و جمعی از مسئولین شهرستان، برای اولین بار در کشور سیستم «پرورش گل با بخار غنی شده و فعال شده» در این دانشگاه افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش آنا، غلامرضا فروغی دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر با اعلام این خبر افزود: با توجه به کمبود منابع آب و خاک مناسب برای کشاورزی در بخش های مختلف جهان، انسان ها همواره به سمتی حرکت می کنند تا بتوانند با مصرف کمتر آب و استفاده بهینه از منابع به تولیدات با کیفیت دست یابند.
عضو باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر، عدم نیاز به خاک و مصرف کم آب را از مهمترین مزایای این طرح عنوان کرد و گفت:در این روش از بخار سرد غنی شده با مواد معدنی طبیـعی استفاده می شود و این مواد محلول در آب به صورت بخار غیر اشباع شده در می آیند و از دستگاهی که مواد معدنی را بصورت یونی در می آورد عبور داده شده که این مراحل شرایط مناسبی را برای ریشه و برگ فراهم می آورد.
عضو بنیان حمایت از نخبگان کشور، امکان ریشه زایی بهتر، امکان اجرا در حداقل مکان و حداکثر بهره وری، هزینه اجرای بسیار پایین و استفاده از مواد بازیافتی را از دیگر مزایای این طرح برشمرد و تصریح کرد: استفاده از پلی مرهای جذبی آب برای کمپوست با توانایی غنی شدن با مواد مغذی نیازمند گیاه برای رشد و امکان مطالعه بهتر و راحت تر بر روی رشد تغذیه گیاهان نیز از دیگر مزایای این سیستم می باشد.
گفتنی است غلامرضا فروغی در چهاردهمین دوره نمايشگاه بين المللي ابداعات، اختراعات و مالکيت هاي صنعتي ارشميدس روسيه2011 که در شهر مسکو برگزار شد با ارائه اختراع خود با عنوان «مصالح بازیافتی جایگزین سیمان از مواد پلاستیکی بازیافتی با استفاده از نخاله های ساختمانی» موفق به دریافت دو مدال طلا، يک مدال نقره و پنج دیپلم افتخار شد.
فروغی مشاور مرکز رشد واحد های فناوری دانشگاه هرمزگان، مدرس کلاس های از ایده تا اختراع، مخترع آب سرد کن بدون استفاده از انرژی برق، مخترع رزین طبیعی برای تولید دیوارهای پیش ساخته، نماینده انجمن مخترعین کشور در بندرعباس و کرمان می باشد.
وی یک جلد کتاب با عنوان«نقش عناصر فلزی در بدن انسان و ریشه یابی آن در گیاهان و مواد خوراکی و بررسی پراکندگی معادن فلزات مهم در جهان» در دست تالیف دارد.

15:01:15 1390/02/14

 

حسین  منی و انا من حسین

چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390  8:05 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها